Неформальне навчання працівників

922

Запитання

Які є вимоги до неформального навчання працівників на підприємстві на виконання певних видів робіт з підвищеною небезпекою?

Відповідь

Вимоги до професійного навчання на виробництві визначає Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затверджене наказом Мінпраці, МОН від 26.03.2001 № 127/151 (далі — Положення № 127). Цей документ передбачає проведення як формального, так і неформального навчання. Під неформальним навчанням розуміють набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строками та формою навчання. Тобто професію можна присвоювати на підприємстві.

Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці: порядок видачі, строк дії

Результати неформального навчання за робітничими професіями підтверджують згідно з Порядком підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженим КМУ від 15.05.2013 № 340 (далі — Порядок № 340).

Перелік робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затверджено наказом Мінсоцполітики від 23.12.2013 № 886 (далі — Перелік № 886).

Неформальне навчання працівників Чи може служба охорони праці на підприємстві відповідати за професійне навчання працівників

Перелік № 886 визначає такі професії:

  • кухар (3—6 розряди);
  • зварник (6—8 розряди, І—ІІІ рівні кваліфікації);
  • охоронник (1—2 розряди);
  • електрозварник ручного зварювання (2—6 розряди);
  • продавець непродовольчих товарів (3—5 розряди);
  • слюсар-ремонтник (2—6 розряди).

За результатами неформального навчання видають довідку, в якій зазначають:

  • професію (спеціальність);
  • кваліфікацію, за якою проводили навчання;
  • напрям підвищення кваліфікації;
  • строки навчання.

Порядок видачі та форми документів про підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями pатверджено наказом Мінсоцполітики від 17.07.2014 № 477 (далі — Порядок № 477).

Суб’єкт підтвердження видає особам, які підтвердили кваліфікацію, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання особисто під підпис. Про це йдеться у пункті 2.1 розділу ІІ Положення № 127, пункті 14 Порядку № 340 та пункті 2 Порядку № 477.

Організацію роботи з підтвердження кваліфікації здійснює Державна служба зайнятості та її територіальні органи. Їм роботодавець надсилає лист про направлення працівника та відповідні документи. За результатами розгляду документів територіальний підрозділ видає направлення на підтвердження результатів неформального професійного навчання. На це вказують пункти 9, 10 Порядку № 340.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
34225

Наказ про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
19254

Протокол навчання з тактичної медицини

Дізнайтесь зі статті про методики навчання та міжнародні стандарти, алгоритм MARCH, а також скачайте протокол навчання медичного персоналу з тактичної медицини
258

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5700