Перевірка справності запобіжних клапанів

5343

Запитання

Чи може підприємство самостійно перевіряти справність запобіжних клапанів?

Відповідь

Перевірка справності запобіжних клапанів належить до випробування. Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, мають право проводити ті підприємства, які отримали відповідний Дозвіл від Держпраці на спроможність виконувати такий вид робіт (п. 10 дод. 3; п. 1 дод. 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107).

СкачатиТаблиця періодичності технічних оглядів посудин, що працюють під тиском

Зареєстровані в органах Держтехнагляду посудини опосвідчує державний інспектор Держтехнагляду. День проведення технічного опосвідчення посудини визначає адміністрація підприємства і попередньо погоджує інспектор Держтехнагляду. Адміністрація підприємства зобов’язана не пізніше ніж за п’ять днів інформувати інспектора про технічне передбачуване опосвідчення посудини. Якщо інспектор не з’явився у визначений строк, адміністрація підприємства може самостійно провести опосвідчення комісією, яку призначає наказом керівник підприємства. Результати проведеного і строк наступного опосвідчення заносять до паспорта посудини та підписують усі члени комісії. Копію цього запису направляють до місцевого органу Держтехнагляду не пізніше ніж через п’ять днів після опосвідчення (п. 6.3.8, 6.3.21, 6.3.22 Правил безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.1987; НПАОП 0.00-1.59-87*).

Дозвіл на введення в експлуатацію посудини, що підлягає реєстрації в органах Держтехнагляду, інспектор видає після її реєстрації, технічного опосвідчення, перевірки організації обслуговування та нагляду. Дозвіл на введення в експлуатацію посудини записується до її паспорта (п. 6.4.1, 6.4.3 НПАОП 0.00-1.59-87).

Технічне опосвідчення посудин, не зареєстрованих в органах Держтехнагляду, можуть проводити без участі інспектора Держтехнагляду спеціально уповноважені працівники — особи, відповідальні з нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25613

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73594

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29368

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25768

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9939