Перевірка справності запобіжних клапанів

5719

Запитання

Чи може підприємство самостійно перевіряти справність запобіжних клапанів?

Відповідь

Перевірка справності запобіжних клапанів належить до випробування. Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, мають право проводити ті підприємства, які отримали відповідний Дозвіл від Держпраці на спроможність виконувати такий вид робіт (п. 10 дод. 3; п. 1 дод. 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107).

СкачатиТаблиця періодичності технічних оглядів посудин, що працюють під тиском

Зареєстровані в органах Держтехнагляду посудини опосвідчує державний інспектор Держтехнагляду. День проведення технічного опосвідчення посудини визначає адміністрація підприємства і попередньо погоджує інспектор Держтехнагляду. Адміністрація підприємства зобов’язана не пізніше ніж за п’ять днів інформувати інспектора про технічне передбачуване опосвідчення посудини. Якщо інспектор не з’явився у визначений строк, адміністрація підприємства може самостійно провести опосвідчення комісією, яку призначає наказом керівник підприємства. Результати проведеного і строк наступного опосвідчення заносять до паспорта посудини та підписують усі члени комісії. Копію цього запису направляють до місцевого органу Держтехнагляду не пізніше ніж через п’ять днів після опосвідчення (п. 6.3.8, 6.3.21, 6.3.22 Правил безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.1987; НПАОП 0.00-1.59-87*).

Дозвіл на введення в експлуатацію посудини, що підлягає реєстрації в органах Держтехнагляду, інспектор видає після її реєстрації, технічного опосвідчення, перевірки організації обслуговування та нагляду. Дозвіл на введення в експлуатацію посудини записується до її паспорта (п. 6.4.1, 6.4.3 НПАОП 0.00-1.59-87).

Технічне опосвідчення посудин, не зареєстрованих в органах Держтехнагляду, можуть проводити без участі інспектора Держтехнагляду спеціально уповноважені працівники — особи, відповідальні з нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37692

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250126

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14654

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142426