Додаткова щорічна відпустка лікарю-статистику

774

Запитання

Чи має право на додаткову щорічну відпустку лікар-статистик?

Відповідь

Як розрахувати додаткову відпустку

Згідно зі ст. 8 закону «Про відпустки» та з позицією 132 розділу ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» підрозділу «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290, працівникам надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів.

Основним документом, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини є колективний договір.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цеху, професії або посади.

Відпустки надаються з дотриманням загальних правових норм чинного законодавства за умови врахування особливостей, передбачених спеціальними нормативними актами у сфері охорони здоров’я та прописаних у колективному договорі.

Згідно зі ст. 14 КЗпП «Про колективний договір» керівнику установи за погодженням з профспілковим комітетом необхідно розробити та затвердити додаток до колективного договору та прописати додаткову відпустку лікарю-статистику.

Джерело інформації: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Професійне та емоційне вигорання: 6 дієвих порад як зберегти продуктивність працівників охорони праці

Емоційне вигорання на роботі – це стан виснаження, який виникає через тривалий стрес, перевантаження та відсутність задоволення від роботи. Що таке вигорання та скільки фаз має професійне вигорання? Як підвищити продуктивність працівників? Як уникнути емоційного вигорання працівників? Відповіді на ці питання – у статті.
359

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
32618