Оплата за чергування на свята

497

Запитання

Чи передбачена оплата за чергування на свята?

Відповідь

Заборгованість по оплаті за роботу у вихідні та свята не можна стягнути, якщо працівник залучався до чергування, яке не підлягає оплаті, а за нього надається відгул.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді справи № 489/4153/16-ц роз’яснив, що у випадку залучення працівника до чергування у вихідні або свята відсутні правові підстави для стягнення заборгованості з оплати за роботу у вихідні та святкові дні.

Органи державного управління охороною праці в УкраїніДізнайтеся, як Держпраці підприємства перевіряє

Постанова ВС від 26 листопада про відмову звільненому працівникові у стягненні оплати за роботу у вихідні та святкові дні, в які він чергував протягом 6 років, мотивована тим, що оскільки спеціальна грошова компенсація за чергування не передбачена законом, відсутні підстави для стягнення заборгованості по заробітній платі, а відтак і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

СкачатиІнформація про службові посвідчення інспекторів праці

Так, відповідно до постанови Секретаріату Всесоюзної центральної ради професійних спілок від 2 квітня 1954 року № 233 «Про чергування на підприємствах і в установах» чергування у вихідні і святкові дні компенсуються наданням протягом найближчих 10 днів відгулів тієї ж тривалості, що і чергування.

ВС залишив в силі рішення апеляційного суду про відмову у задоволенні позову: «Апеляційний суд встановив, що позивач був залучений у вихідні та святкові дні саме до чергування, а не до роботи у зв’язку з виробничою необхідністю для оперативного вирішення у ці дні невідкладних виробничих питань і для координації роботи підприємства. Це підтверджується графіками чергувань відповідальних працівників затверджених наказами директора ІП «Южная Стівідоринг Компані Лімітед», а також копіями табелів обліку використання робочого часу ІП «Южная Стівідоринг Компані Лімітед», в яких святкові та вихідні дні чергувань позивача не зазначені, як робочі дні».

Тривалість робочого часу Вас може зацікавити: Скорочення робочого часу: чи необхідна атестація

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
29571

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
13589

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
43881