Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці

470

Запитання

Яка відповідальність передбачена за невидачу працівникам спецодягу та порушення терміну проведення атестації робочих місць?

Відповідь

Для того, щоб дізнатися відповідь на це запитання, розглянемо ситуацію на реальному прикладі.

Судове рішення: постанова Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 10.03.2016 за справою № 345/662/16-п.

Особа, яку притягують до відповідальності: заступник головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ).

Порушення: порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення й інші порушення вимог законодавства про працю (ч. 1 ст. 41 КпАП).

Фабула справи: на підприємстві порушили статтю 163 КЗпП. На роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці не видають безоплатно спецодяг та інші засоби індивідуального захисту. За встановленими нормами апаратнику стічних вод цеху нейтралізації та очищення промислових стічних вод видають костюм бавовняний строком на 12 місяців. Однак в особистій картці апаратника очищення стічних вод на безоплатну видачу спецодягу позначки про видачу костюма немає. Строк видачі костюма прострочений. Також порушили пункт 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Атестацію робочого місця за посадою апаратника очищення стічних вод на час перевірки не провели.

Зібрані за справою докази: визнання своєї вини заступником головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології, протокол про адміністративне правопорушення, акт перевірки.

Стягнення: штраф розміром 30 НМДГ (510 грн 00 коп.).

У цій справі відповідно до зібраних доказів встановили явну вину порушника. Таке порушення він вчинив вперше та визнав свою вину. Це послугувало обставинами, які пом’якшують відповідальність. Суд застосував до інженера з промислової безпеки охорони праці та екології найменшу із передбачених статтею міру покарання.

Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці Дізнайтеся більше про адміністративну та кримінальну відповідальність фахівця з охорони праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43058

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12276

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19808

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10491

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9227