В яких випадках працівника відділу охорони праці можна викликати на роботу у вихідний день?

522

Запитання

Чи зобов’язане керівництво під час організації роботи виробничих підрозділів у вихідні викликати на роботу працівника відділу охорони праці?

Відповідь

Проведення робіт організовують відповідальні особи – керівники структурних підрозділів або головні спеціалісти. Служба охорони праці передбачає функції контролю. Контроль служби потрібен, якщо проводять роботи з підвищеною небезпекою, які не є типовими для підприємства та потребують погодження вимог безпеки перед проведенням таких робіт або безпосередньої участі в організації проведення цих робіт.

Якщо організаційні питання щодо робіт у вихідні розв’язали перед вихідними, то керівнику служби охорони праці немає потреби бути присутнім під час робіт у вихідні, але за умови, що є особа, відповідальна за проведення робіт.

Отже, не можна дати однозначну відповідь на питання про те, чи потрібно викликати працівника відділу охорони праці на виробництво у вихідний день. Щоразу така ситуація вирішується залежно від обставин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
48563

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18501

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57858

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102486

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22260