Без яких документів не буде перевірок

944

Запитання

За відсутності яких документів суб’єкт господарювання має право відмовити посадовій особі органу держнагляду у здійсненні перевірки?

Відповідь

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлює Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V. У ньому також визначені:

  • повноваження органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб;
  • права, обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Основним із-поміж заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності є перевірки. Вони бувають планові та позапланові.

Розпорядчі документи органів державного нагляду Чи знаєте ви, які заходи нагляду проводить Держпраці у 2018 році?

Перед тим, як здійснити плановий або позаплановий захід, Держпраці видає наказ, що має містити найменування суб’єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід та предмет перевірки.

На підставі цього наказу оформляється направлення на проведення заходу. Його має підписати керівник або заступник керівника органу державного нагляду (контролю) і засвідчити печаткою.

У направленні на проведення заходу зазначають:

  • найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;
  • найменування суб’єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім’я та по батькові фізособи-підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;
  • місцезнаходження госпсуб’єкта та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;
  • номер і дату наказу, на виконання якого здійснюється захід;
  • перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу;
  • дата початку та дата закінчення заходу;
  • тип заходу (плановий або позаплановий);
  • вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);
  • підстави для здійснення заходу;
  • предмет здійснення заходу;
  • інформацію про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Важливо!

Направлення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу!

Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов’язані пред’явити керівнику суб’єкта господарювання або уповноваженій ним особі направлення та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб’єкту господарювання копію направлення.

Зверніть увагу!

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без направлення на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати перевірку суб’єкта господарювання.

Відповідно, якщо така посадова особа не пред’явила документів, наведених вище, суб’єкт господарювання має право не допускати таких осіб до здійснення перевірки.

Розпорядчі документи органів державного нагляду Дізнайтеся, за яких підстав перевірки вам не уникнути

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59758

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22087

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21710

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65954