Безоплатна видача молока без атестації робочого місця

936

Запитання

Чи можна безоплатно отримувати молоко за роботу з хімічними речовинами без проведення атестації робочого місця?

Відповідь

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про охорону праці» право на пільги та компенсації, зокрема на безоплатне отримання молока або рівноцінних харчових продуктів, мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.

Для того, щоб визначити, чи належать робочі місця до категорії зі шкідливими умовами праці, має бути проведена атестація робочих місць. Вона здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 1 серпня 1992 року № 442 .

Атестаційна комісія лише після атестації робочих місць за умовами праці та за погодженням із профспілковим комітетом складає перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівники яких мають право на пільги та компенсації. Визначити, чи наявне перевищення гранично допустимих рівнів хімічних речовин на робочому місці без такої перевірки, неможливо.

Безоплатна видача молока без атестації робочого місця Читайте також: Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Саме тому, претендувати на певні пільги і компенсації, передбачені за роботу зі шкідливими умовами праці, працівник може тільки в такому випадку, якщо атестація відбулася і робоче місце визнали таким, що належить до категорії зі шкідливими умовами праці.

Однак, згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України «Про охорону праці» роботодавець може передбачити в колективному договорі (трудовому договорі) додаткові пільги та компенсації для працівників та видавати молоко або інші харчові продукти власним коштом.

За інформацією Держпраці у Київській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24013

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці законодавством передбачено безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Як організувати та документувати видачу молока на підприємстві — дізнайтеся у статті.
16013

Лікувально-профілактичне харчування працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці

Особи, які протягом тривалого часу працюють в умовах небезпечного або шкідливого впливу, потребують посиленого догляду за власним здоров’ям. Законодавство зобов’язує роботодавців вживати заходів для захисту робітників і покращення умов їх праці. Зокрема, робітникам, зайнятим на шкідливому виробництві, гарантується надання безоплатного спеціального лікувально-профілактичного харчування, що призначене для відновлення їх сил та зміцнення здоров’я.
12148

Право працівників аптек на безплатне отримання молока

Відповідно до законодавства працівники, зайняті на роботах із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на пільги та компенсації, зокрема на безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. За яких умов мають видавати молоко працівникам аптек, читайте у статті
858

Порядок видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів

На роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, для підвищення опору організму несприятливим факторам виробничого середовища законодавством передбачено безплатне надання молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці
4579