Безоплатна видача молока без атестації робочого місця
Запитання
Чи можна безоплатно отримувати молоко за роботу з хімічними речовинами без проведення атестації робочого місця?
Відповідь
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про охорону праці» право на пільги та компенсації, зокрема на безоплатне отримання молока або рівноцінних харчових продуктів, мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.
Для того, щоб визначити, чи належать робочі місця до категорії зі шкідливими умовами праці, має бути проведена атестація робочих місць. Вона здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 1 серпня 1992 року № 442 .
Атестаційна комісія лише після атестації робочих місць за умовами праці та за погодженням із профспілковим комітетом складає перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівники яких мають право на пільги та компенсації. Визначити, чи наявне перевищення гранично допустимих рівнів хімічних речовин на робочому місці без такої перевірки, неможливо.
Читайте також: Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці
Саме тому, претендувати на певні пільги і компенсації, передбачені за роботу зі шкідливими умовами праці, працівник може тільки в такому випадку, якщо атестація відбулася і робоче місце визнали таким, що належить до категорії зі шкідливими умовами праці.
Однак, згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України «Про охорону праці» роботодавець може передбачити в колективному договорі (трудовому договорі) додаткові пільги та компенсації для працівників та видавати молоко або інші харчові продукти власним коштом.
За інформацією Держпраці у Київській області