Чи потрібен дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація не визначена нормативно-правовими актами

1779

Запитання

Чи вимагається від роботодавця одержувати дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація не визначена нормативно-правовими актами?

Відповідь

Постанова КМУ від 26.10.2011 № 1107 передбачає, що роботодавець повинен одержати відповідний дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені у додатку 3, зокрема – технологічні транспортні засоби (зокрема, навантажувачі), що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Порядок реєстрації і типи навантажувачів, що підлягають реєстрації, було визначено в Правилах будови і безпечної експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 № 308. На даний час Правила скасовані.

Відповідно до статті 21 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Статтею 34 Закону «Про дорожній рух» передбачено, що відомчу реєстрацію та облік великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (в тому числі навантажувачів) затверджено постановою КМУ від 06.01.2010 № 8.

Оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів в територіальних органах Держпраці.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3620

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80765

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4232

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11247

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113736