Безплатне молоко електрогазозварнику за підсумками атестації робочого місця

964

Запитання

Чи зобов’язаний роботодавець за підсумками атестації робочого місця надавати електрогазозварнику безплатне молоко?

Відповідь

Пунктом 1 статті 166 КЗпП передбачено, посада електрогазозварника належить до важких і шкідливих умов праці. За результатами атестації робочого місця електрогазозварнику, окрім інших пільг, роботодавець зобов’язаний безплатно надавати молоко чи інші рівноцінні продукти харчування.

Безплатне молоко електрогазозварнику за підсумками атестації робочого місця Порядок видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів

За одну зміну, незалежно від її тривалості, електрогазозварник повинен отримувати 0,5 літри молока.

Зауважимо, що роботодавець має спеціально облаштувати місце на підприємстві, де видаватимуть працівникам молоко. Це може бути їдальня, буфет чи інше місце, що відповідатиме санітарно-гігієнічним нормам.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
23713

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці законодавством передбачено безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Як організувати та документувати видачу молока на підприємстві — дізнайтеся у статті.
15928

Лікувально-профілактичне харчування працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці

Особи, які протягом тривалого часу працюють в умовах небезпечного або шкідливого впливу, потребують посиленого догляду за власним здоров’ям. Законодавство зобов’язує роботодавців вживати заходів для захисту робітників і покращення умов їх праці. Зокрема, робітникам, зайнятим на шкідливому виробництві, гарантується надання безоплатного спеціального лікувально-профілактичного харчування, що призначене для відновлення їх сил та зміцнення здоров’я.
12023

Право працівників аптек на безплатне отримання молока

Відповідно до законодавства працівники, зайняті на роботах із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на пільги та компенсації, зокрема на безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. За яких умов мають видавати молоко працівникам аптек, читайте у статті
856

Порядок видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів

На роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, для підвищення опору організму несприятливим факторам виробничого середовища законодавством передбачено безплатне надання молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці
4561