Соціальний захист медичних та інших працівників протитуберкульозних закладів

475

Запитання

Який соціальний захист гарантується законодавством медичним та іншим працівникам протитуберкульозних закладів?

Відповідь

Статтею 23 Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» від 05.07.2001 № 2586-III (далі – Закон) визначено, що працівники протитуберкульозних закладів, зазначені у частині першій статті 22 Закону, мають право на:

  • щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів;
  • щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування;
  • пенсію за віком на пільгових умовах у порядку, встановленому пенсійним законодавством.

Захворювання на туберкульоз будь-якої локалізації працівників протитуберкульозних закладів, зазначених у частині першій статті 22 Закону, визнається професійним, і заподіяна їх здоров’ю шкода компенсується у встановленому законом порядку.

У разі виникнення профзахворювання працівникам протитуберкульозних закладів надається право на:

  • першочергове поліпшення житлових умов у порядку, встановленому законодавством;
  • щорічну відпустку тривалістю 45 календарних днів з використанням її у літній або інший зручний для них час;
  • щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування у спеціалізованих санаторіях.

Зверніть увагу!

Власники або уповноважені ними керівники закладів охорони здоров’я, в яких надається медична допомога хворим на туберкульоз, зобов’язані забезпечити працівників зазначених закладів необхідними засобами захисту та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів цих працівників на туберкульоз.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
40142

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27814

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2403