Функції Фонду та його робочих органів

439

Запитання

Які основні функції Фонду соціального страхування України та його робочих органів?

Відповідь

Статтею 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV визначені основні завдання і функції Фонду соціального страхування України та його робочих органів.

До основних функцій Фонду та його робочих органів належать:

  • управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах бюджету Фонду, затвердженого КМУ, управління майном;
  • розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, страхових виплат;
  • здійснення заходів з профілактики страхових випадків;
  • забезпечення функціонування інформаційно-аналітичних систем;
  • обмін інформацією з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах трудових відносин, соцзахисту населення, реалізації державної податкової політики та з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування, ПФ України для виконання Фондом покладених на нього функцій і завдань, визначених законодавством України;
  • контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи;
  • участь у проведенні наукових досліджень з питань соцстрахування населення, вивчення міжнародного досвіду з метою впровадження новітніх форм соцстрахування, виступ замовником наукових робіт, досліджень і методичного забезпечення;
  • участь у міжнародному співробітництві для розв’язання проблем та обміну досвідом у сфері соцстрахування;
  • здійснюють інші функції, передбачені статутом Фонду.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
233

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
44180

Наказ про встановлення доплат за несприятливі умови праці

Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
14213

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
34342

Доплата за шкідливі умови праці 2024

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
36319