Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту

688

Запитання

Як відбувається планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту?

Відповідь

Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначено статтею 130 Кодексу цивільного захисту України. Для організації діяльності єдиної державної системи цивільного захисту КМУ, Радою міністрів АРК, центральними органами виконавчої влади, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання розробляються та затверджуються відповідно до вимог законодавства:

  • план реагування на надзвичайні ситуації (далі – НС). Такий план повинен розроблятися в масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, суб’єкта господарювання. В свою чергу, суб’єктами господарювання з чисельністю працюючого персоналу до 50 осіб (включно) розробляється та затверджується інструкція щодо дій персоналу підприємства у разі загрози або виникнення НС;
  • план локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • план ЦЗ на особливий період. Як і план реагування на НС, план ЦЗ розробляється у масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, а також суб’єкта господарювання, який продовжує роботу у воєнний час та який віднесено до категорії ЦЗ;
  • план основних заходів ЦЗ України на рік;
  • план основних заходів ЦЗ функціональних і територіальних підсистем та їх ланок на рік;
  • план проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків НС державного рівня у мирний час або відповідні заходи в мобілізаційних планах щодо проведення такої цільової мобілізації. Розробляється на всіх рівнях.

Зверніть увагу!

Порядок розроблення планів визначається Кабінетом Міністрів України.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40689