Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту

1089

Запитання

Як відбувається планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту?

Відповідь

Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначено статтею 130 Кодексу цивільного захисту України. Для організації діяльності єдиної державної системи цивільного захисту КМУ, Радою міністрів АРК, центральними органами виконавчої влади, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання розробляються та затверджуються відповідно до вимог законодавства:

  • план реагування на надзвичайні ситуації (далі – НС). Такий план повинен розроблятися в масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, суб’єкта господарювання. В свою чергу, суб’єктами господарювання з чисельністю працюючого персоналу до 50 осіб (включно) розробляється та затверджується інструкція щодо дій персоналу підприємства у разі загрози або виникнення НС;
  • план локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • план ЦЗ на особливий період. Як і план реагування на НС, план ЦЗ розробляється у масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, а також суб’єкта господарювання, який продовжує роботу у воєнний час та який віднесено до категорії ЦЗ;
  • план основних заходів ЦЗ України на рік;
  • план основних заходів ЦЗ функціональних і територіальних підсистем та їх ланок на рік;
  • план проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків НС державного рівня у мирний час або відповідні заходи в мобілізаційних планах щодо проведення такої цільової мобілізації. Розробляється на всіх рівнях.

Зверніть увагу!

Порядок розроблення планів визначається Кабінетом Міністрів України.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464