Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту

1145

Запитання

Як відбувається планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту?

Відповідь

Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначено статтею 130 Кодексу цивільного захисту України. Для організації діяльності єдиної державної системи цивільного захисту КМУ, Радою міністрів АРК, центральними органами виконавчої влади, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання розробляються та затверджуються відповідно до вимог законодавства:

  • план реагування на надзвичайні ситуації (далі – НС). Такий план повинен розроблятися в масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, суб’єкта господарювання. В свою чергу, суб’єктами господарювання з чисельністю працюючого персоналу до 50 осіб (включно) розробляється та затверджується інструкція щодо дій персоналу підприємства у разі загрози або виникнення НС;
  • план локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • план ЦЗ на особливий період. Як і план реагування на НС, план ЦЗ розробляється у масштабі України, галузі, АРК, області, міста, району, району у місті, а також суб’єкта господарювання, який продовжує роботу у воєнний час та який віднесено до категорії ЦЗ;
  • план основних заходів ЦЗ України на рік;
  • план основних заходів ЦЗ функціональних і територіальних підсистем та їх ланок на рік;
  • план проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків НС державного рівня у мирний час або відповідні заходи в мобілізаційних планах щодо проведення такої цільової мобілізації. Розробляється на всіх рівнях.

Зверніть увагу!

Порядок розроблення планів визначається Кабінетом Міністрів України.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77329

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78499

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113067

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109020