Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту

1142

Запитання

Які повноваження КМУ у сфері цивільного захисту?

Відповідь

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначені в статті 16 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс). До них належать:

  1. Здійснення керівництва єдиною державною системою цивільного захисту (далі – ЄДСЦЗ).
  2. Організація заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
  3. Встановлення порядку віднесення міст до відповідних груп ЦЗ, а суб’єктів господарювання — до відповідних категорій ЦЗ.
  4. Віднесення міст до груп ЦЗ та затвердження їх переліку.
  5. Утворення резерву ЗІЗ та матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначення їх обсягу і порядку експлуатації.
  6. Здійснення заходів щодо забезпечення готовності ЄДСЦЗ до дій в умовах надзвичайних ситуацій та в особливий період.
  7. Визначення порядку переведення ЄДСЦЗ з режиму функціонування у мирний час на функціонування в умовах особливого періоду.
  8. Залучення сил ЦЗ до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гуманітарних операцій за межами країни.
  9. Забезпечення здійснення заходів щодо соцзахисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
  10. Розробка та здійснення заходів, що спрямовуються на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання в особливий період.
  11. Забезпечення реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки.
  12. Визначення мобілізаційного завдання для задоволення потреб ЦЗ та порядку накопичення, зберігання і використання мобілізаційних резервів для потреб ЦЗ в особливий період.
  13. Визначення порядку підготовки та здійснення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки.
  14. Визначення порядку розроблення планів ЦЗ на особливий період та інших планів у сфері ЦЗ.
  15. Затвердження щорічного плану основних заходів ЦЗ України та плану комплектування з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань ЦЗ.
  16. Визначення порядку навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
  17. Здійснення інших повноважень, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими документами.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14357

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843