Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту

1264

Запитання

Які повноваження КМУ у сфері цивільного захисту?

Відповідь

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначені в статті 16 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс). До них належать:

  1. Здійснення керівництва єдиною державною системою цивільного захисту (далі – ЄДСЦЗ).
  2. Організація заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
  3. Встановлення порядку віднесення міст до відповідних груп ЦЗ, а суб’єктів господарювання — до відповідних категорій ЦЗ.
  4. Віднесення міст до груп ЦЗ та затвердження їх переліку.
  5. Утворення резерву ЗІЗ та матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначення їх обсягу і порядку експлуатації.
  6. Здійснення заходів щодо забезпечення готовності ЄДСЦЗ до дій в умовах надзвичайних ситуацій та в особливий період.
  7. Визначення порядку переведення ЄДСЦЗ з режиму функціонування у мирний час на функціонування в умовах особливого періоду.
  8. Залучення сил ЦЗ до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гуманітарних операцій за межами країни.
  9. Забезпечення здійснення заходів щодо соцзахисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
  10. Розробка та здійснення заходів, що спрямовуються на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання в особливий період.
  11. Забезпечення реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки.
  12. Визначення мобілізаційного завдання для задоволення потреб ЦЗ та порядку накопичення, зберігання і використання мобілізаційних резервів для потреб ЦЗ в особливий період.
  13. Визначення порядку підготовки та здійснення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки.
  14. Визначення порядку розроблення планів ЦЗ на особливий період та інших планів у сфері ЦЗ.
  15. Затвердження щорічного плану основних заходів ЦЗ України та плану комплектування з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань ЦЗ.
  16. Визначення порядку навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
  17. Здійснення інших повноважень, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими документами.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464