Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту

862

Запитання

Які повноваження КМУ у сфері цивільного захисту?

Відповідь

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту (далі – ЦЗ) визначені в статті 16 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс). До них належать:

 1. Здійснення керівництва єдиною державною системою цивільного захисту (далі – ЄДСЦЗ).
 2. Організація заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
 3. Встановлення порядку віднесення міст до відповідних груп ЦЗ, а суб’єктів господарювання — до відповідних категорій ЦЗ.
 4. Віднесення міст до груп ЦЗ та затвердження їх переліку.
 5. Утворення резерву ЗІЗ та матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначення їх обсягу і порядку експлуатації.
 6. Здійснення заходів щодо забезпечення готовності ЄДСЦЗ до дій в умовах надзвичайних ситуацій та в особливий період.
 7. Визначення порядку переведення ЄДСЦЗ з режиму функціонування у мирний час на функціонування в умовах особливого періоду.
 8. Залучення сил ЦЗ до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гуманітарних операцій за межами країни.
 9. Забезпечення здійснення заходів щодо соцзахисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
 10. Розробка та здійснення заходів, що спрямовуються на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання в особливий період.
 11. Забезпечення реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки.
 12. Визначення мобілізаційного завдання для задоволення потреб ЦЗ та порядку накопичення, зберігання і використання мобілізаційних резервів для потреб ЦЗ в особливий період.
 13. Визначення порядку підготовки та здійснення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки.
 14. Визначення порядку розроблення планів ЦЗ на особливий період та інших планів у сфері ЦЗ.
 15. Затвердження щорічного плану основних заходів ЦЗ України та плану комплектування з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань ЦЗ.
 16. Визначення порядку навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
 17. Здійснення інших повноважень, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими документами.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59903