Права на охорону праці під час укладання трудового договору

1229

Запитання

Які права на охорону праці під час укладання трудового договору має працівник?

Відповідь

Відповідь на це запитання міститься у статті 5 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – ЗУ «Про охорону праці»). Відповідно до норм ЗУ «Про охорону праці» умови трудового договору не можуть містити положень, що суперечать законам та іншим нормативно-правовим актам з охорони праці.

Працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я.

Під час укладання трудового договору роботодавець зобов’язаний надати працівнику наступну інформацію (під розписку):

Права на охорону праці під час укладання трудового договору Читайте на порталі: Охорона праці в колективному договорі

ЗУ «Про охорону праці» визначено, що до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Важливо!

Відповідно до вимог законодавства усі працівники підлягають загальнообов’язковому державному соцстрахуванню від нещасного випадку на виробництві та профзахворювання, які спричинили втрату працездатності.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1640

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59877