Погодження та затвердження нормативно-правових актів з охорони праці
Запитання
Ким погоджуються та затверджуються нормативно-правові акти з охорони праці?
Відповідь
Відповідно до статті 27 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – ЗУ «Про охорону праці») документами, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці, є:
- правила;
- норми;
- регламенти;
- положення;
- стандарти;
- інструкції та інші документи, обов’язкові для виконання.
В свою чергу, статтею 28 ЗУ «Про охорону праці» визначено, які нормативні акти з охорони праці та ким опрацьовуються, приймаються та скасовуються.
Отже опрацювання та прийняття нових, перегляд і скасування чинних нормативно-правових актів з охорони праці провадяться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці. Це відбувається за участю профспілок і Фонду соціального страхування України та за погодженням з органами державного нагляду за охороною праці.
Читайте на порталі: Строки зберігання документів з охорони праці
Санітарні правила та норми затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
Перегляд нормативно-правових актів з охорони праці відбувається із впровадженням досягнень науки і техніки, що сприяють підвищенню безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, але не рідше 1-го разу на 10 років.
Стандарти, технічні умови та інші документи на засоби праці і технологічні процеси повинні включати вимоги щодо охорони праці і погоджуватися з органами держнагляду за охороною праці.