Погодження та затвердження нормативно-правових актів з охорони праці

3233

Запитання

Ким погоджуються та затверджуються нормативно-правові акти з охорони праці?

Відповідь

Відповідно до статті 27 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – ЗУ «Про охорону праці») документами, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці, є:

  • правила;
  • норми;
  • регламенти;
  • положення;
  • стандарти;
  • інструкції та інші документи, обов’язкові для виконання.

В свою чергу, статтею 28 ЗУ «Про охорону праці» визначено, які нормативні акти з охорони праці та ким опрацьовуються, приймаються та скасовуються.

Отже опрацювання та прийняття нових, перегляд і скасування чинних нормативно-правових актів з охорони праці провадяться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці. Це відбувається за участю профспілок і Фонду соціального страхування України та за погодженням з органами державного нагляду за охороною праці.

Фінансування витрат на охорону праці Читайте на порталі: Строки зберігання документів з охорони праці

Санітарні правила та норми затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Перегляд нормативно-правових актів з охорони праці відбувається із впровадженням досягнень науки і техніки, що сприяють підвищенню безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, але не рідше 1-го разу на 10 років.

Стандарти, технічні умови та інші документи на засоби праці і технологічні процеси повинні включати вимоги щодо охорони праці і погоджуватися з органами держнагляду за охороною праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про дорожньо-транспортну пригоду

Визначити заходи за результатами службового розслідування ДТП, що сталося з транспортним засобом підприємства, допоможе наказ про дорожньо-транспортну пригоду. Як його скласти — далі у статті.
104

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
5219

Інструкція з охорони праці для працівника офісу

Щоб вберегти офісних працівників від можливих виробничих травм або професійних захворювань, розробіть та затвердьте інструкцію з охорони праці для працівника офісу. У статті ви знайдете зразок такої інструкції. За потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
27766