Чи може роботодавець перераховувати заробітну плату іншій фізичній особі?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці роз’яснило, чи дозволяє законодавство виплачувати заробітну плату працівника третій особі. Дізнайтеся, у яких випадках це законно, як правильно оформити заяву та хто оплачує переказ.

Заробітна плата третім особам

Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці надало роз'яснення щодо можливості перерахування заробітної плати третім особам.

У чинному законодавстві не встановлено заборони для переказу заробітної плати працівника на рахунок іншої фізичної особи.

image96
Катерина Хижняк експерт Експертус Охорона праці, Європейського співтовариства з ОП, сертифікований аудитор систем менеджменту професійного здоров’я та безпеки
До редакції журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» почали надходити звернення підприємств, які отримали листи від Держпраці про намір провести планову перевірку. Вони запитують, чи такі повідомлення правомірні та чи справді служба відновила планові перевірки. За офіційним роз’ясненням звернулися до Держпраці

Згідно з частиною 5 статті 24 Закону України «Про оплату праці», виплата зарплати може здійснюватися через банки або небанківські установи, які мають право відкривати та обслуговувати рахунки відповідно до Закону України «Про платіжні послуги». Також зарплату дозволено надсилати поштовим переказом за вказаним працівником рахунком або адресою. Усі витрати, пов'язані з переказом, оплачує роботодавець.

Для реалізації такої форми виплати працівник має надати роботодавцю письмову заяву із зазначенням реквізитів, на які бажає отримувати заробітну плату або інші належні виплати.

Водночас варто пам'ятати: частина 1 статті 25 Закону «Про оплату праці» забороняє будь-яке обмеження права працівника розпоряджатися своєю зарплатою, за винятком випадків, визначених законодавством.

logo_telerramm.gifПІДПИСАТИСЯ НА НАШ TELEGRAM

Мінімальна заробітна плата 2025

Нагадаємо, що з 1 січня 2025 року в Україні встановлено розмір мінімальної заробітної плати:

  • у місячному розмірі — 8 000 грн,

  • у погодинному — 48 грн.

Ці суми враховуються під час нарахування зарплати, а також при перевірці дотримання трудового законодавства, зокрема в частині забезпечення мінімальних державних гарантій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
184214

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді