Організація СУОП на підприємстві

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 18.12.2015 № 5820/0/4.4-06/6/ДП-15 роз’яснила питання щодо системи управління охороною праці (СУОП) на підприємстві.

Держпраці зазначає, що роботодавець повинен створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (стаття 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Для цього роботодавець організовує функціонування СУОП, враховуючи всі фактори, які впливають на стан охорони праці, аби унеможливити виникнення небезпечних ситуацій.

Керівництво підприємства повинно визначити обов'язки, функції, розподіл відповідальності та підзвітності. Відповідальність та повноваження має бути задокументовано та доведено до відома відповідних осіб (розділ 4 OHSAS 18001:2010 «Системи управління гігієною та безпекою праці. Вимоги»).

Задокументувати конкретні повноваження працівника у сфері охорони праці можна в посадових інструкціях.

Держпраці наголошує, що Рекомендації щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці, що були затверджені Головою Держгірпромнагляду 07.02.2008, носять виключно рекомендаційний характер. Тому при розробці власної системи управління охороною праці суб'єкт господарювання може лише опиратися на зазначені Рекомендації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді