Організація СУОП на підприємстві

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 18.12.2015 № 5820/0/4.4-06/6/ДП-15 роз’яснила питання щодо системи управління охороною праці (СУОП) на підприємстві.

Держпраці зазначає, що роботодавець повинен створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (стаття 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Для цього роботодавець організовує функціонування СУОП, враховуючи всі фактори, які впливають на стан охорони праці, аби унеможливити виникнення небезпечних ситуацій.

Керівництво підприємства повинно визначити обов'язки, функції, розподіл відповідальності та підзвітності. Відповідальність та повноваження має бути задокументовано та доведено до відома відповідних осіб (розділ 4 OHSAS 18001:2010 «Системи управління гігієною та безпекою праці. Вимоги»).

Задокументувати конкретні повноваження працівника у сфері охорони праці можна в посадових інструкціях.

Держпраці наголошує, що Рекомендації щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці, що були затверджені Головою Держгірпромнагляду 07.02.2008, носять виключно рекомендаційний характер. Тому при розробці власної системи управління охороною праці суб'єкт господарювання може лише опиратися на зазначені Рекомендації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді