РНБО затвердила заходи щодо доступності лікарських засобів для українців
Президент України указом № 82/2025 ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 12 лютого 2024 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців».
Психіатричні огляди працівників за оновленим Порядком
Під час засідання РНБО українські виробники разом з іншими учасниками фармацевтичного ринку підписали декларацію про зниження на 20% цін на лікарські засоби кінцевому споживачу.
А вже з 1 березня знизяться на 30% відпускні ціни на 100 найбільш затребуваних лікарських засобів вітчизняного виробництва.
Крім того, Уряд запускає низку регуляцій, щоб забезпечити прозоре ціноутворення та належну конкуренцію:
- регуляція визначення націнки на всі лікарські засоби, а не тільки ті, що входять до національного переліку;
- заборона будь-яких маркетингових послуг із промоції лікарських засобів до того моменту, поки не буде запущено референтне ціноутворення на всі лікарські засоби, які реалізуються в країні, і не встановлено чіткі правила цього процесу;
- перевірки Держпродспоживслужби в частині контролю за цінами в аптечних мережах.
Також важливим є посилення контролю за наявністю лікарських засобів у лікарнях. Йдеться про ліки, наявність яких передбачають стандарти лікування і за які сплачує держава у рамках програми медичних гарантій. Ці ліки пацієнти в лікарнях повинні отримувати безоплатно.
Джерело: МОЗ
Що стосується найбільш затребуваних лікарських засобів українського виробництва, то українські виробники задекларували зниження відпускних цін на 100 найбільш популярних ліків на 30% вже з 1 березня.
Крім того, Уряд запускає ряд регуляцій для забезпечення прозорого ціноутворення та належної конкуренції, а саме:
будь-які маркетингові послуги з промоції лікарських засобів заборонені до того моменту, поки не буде запущено референтне ціноутворення на усі лікарські засоби, які реалізуються в країні та не встановлено чіткі правила цього процесу;
Також важливим є посилення контролю за наявністю лікарських засобів у лікарнях.
Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.