Набув чинності Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції

Дія документа поширюється на хімічну продукцію, яка імпортується, надається на ринку або виробляється на території України

Набув чинності Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції26 січня 2025 року набрав чинності Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції, затверджений постановою КМУ від 23.07.2024 № 847 (далі — Постанова № 847; Технічний регламент).

Документ розроблений на основі європейського Регламенту № 1907/2006 щодо реєстрації, оцінки, авторизації і обмеження хімічних речовин (REACH) і формує національну систему управління хімічною продукцією за євростандартами.

В Україні діятиме реєстр загроз хімічній безпеці

Мета Постанови № 847 — забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей і довкілля від потенційних ризиків, пов’язаних із хімічними речовинами, і сприяти їх вільному обігу.

Дія Технічного регламенту поширюється на хімічну продукцію, яка імпортується, надається на ринку або виробляється на території України. Це стосується продукції, що використовують у засобах для чищення, фарбах, косметичних продуктах, одязі, меблях та електроприладах. Вимоги документа застосовуються як до хімічних речовин окремо, так і у сумішах, і в продуктах.

Набув чинності Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції Якщо хімічна продукція не відповідає вимогам Технічного регламенту, її не можна надавати на ринку України.

Постанова № 847 передбачає перехідний період. Протягом нього хімічна продукція, яка була надана на ринку до того, як набрав чинності Технічний регламент, і яка не відповідає його вимогам, надається на ринку протягом року, тобто до 26.01.2026 року.

Компанії, які виробляють або імпортують хімічну речовину, зокрема у складі іншої хімічної продукції, у обсягах понад 1 тонну на рік, повинні зареєструвати цю речовину. Державну реєстрацію здійснює Міндовкілля на підставі заяви.

Для хімічних речовин, які підлягають державній реєстрації та надаються на ринку України у кількості щонайменше 10 тонн на рік для одного заявника, проводять оцінку безпечності хімічної речовини та формують звіт за її результатами.

Державна реєстрація хімічної речовини, зареєстрованої в Євросоюзі, здійснюється за спрощеною процедурою.

Набув чинності Технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції Для небезпечної хімічної продукції постачальник за запитом споживача або розповсюджувача повинен надавати своєму паспорт безпечності хімічної продукції.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
137000

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді