Правила встановлюють вимоги охорони праці під час виконання робіт із зазначеного виробництва та є обов’язковими для виконання роботодавцями та працівниками.
Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 14.12.2012 № 1420 затверджено Правила охорони праці на об’єктах з виробництва основної неорганічної продукції та мінеральних добрив (крім азотної продукції) (НПАОП 24.1-1.34-13).
Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність з виробництва основної неорганічної продукції та мінеральних добрив, а саме: барій, натрій, цинк, алюміній сульфатів та сульфатів міді і заліза і калій хлориду, сульфату та карбонату, та не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва азотної та фосфорної продукції. Правила встановлюють вимоги охорони праці під час виконання робіт із зазначеного виробництва та є обов’язковими для виконання роботодавцями та працівниками.
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 09.01.2013 за № 81/22613, набрав чинності 22.02.2013
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами