Як зміняться правила міжнародних перевезень

Мінрозвитку розробило новий Порядок організації міжнародних автобусних перевезень

Як зміняться правила міжнародних перевезеньМінрозвитку наказом від 05.09.2024 № 966 розробило новий Порядок організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні (далі — Порядок).

Реєстрацію та облік великотонажного транспорту здійснюватиме МВС

Оновлений Порядок передусім зосереджується на цифровізації процесів: відкритті маршрутів, перетину кордону, видачі дозволів на маршрути за допомогою онлайн-кабінету перевізника.

Серед головних змін, що затверджує Порядок:

  • спрощена система подачі документів щодо процесів відкриття, закриття, внесення змін, продовження міжнародних маршрутів та отримання дозволів. Усі документи подаватимуться через Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті (ЄКІС);
  • конкретизований перелік підстав для відкриття, внесення змін, продовження та закриття міжнародних автобусних маршрутів. Закриття міжнародних маршрутів відбуватиметься, якщо перевізник подав заяву, або не виконав протягом 4 місяців 50% рейсів, або якщо іноземна країна відмовила у видачі дозволу;
  • визначена вимога щодо наявності кількості автобусів, необхідної для обслуговування маршрутів. У міжнародному сполученні можна використовувати лише автобуси, що відповідають вимогам комфортності та мають систему GPS;
  • установлені конкретні строки розгляду документів перевізників та відкриття маршруту або внесення змін;
  • рішення про відкриття маршруту має бути ухвалено протягом 10 днів з моменту подачі документів у кабінеті. Відмову у відкритті маршруту заявник отримає протягом 14 днів.

Також буде запроваджено облік видачі Журналів «Інтербус». Для цього буде створено окремий цифровий модуль для видачі таких дозволів на нерегулярні перевезення.

Порядок набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Повноцінно користуватись онлайн-кабінетом для того щоб відкрити маршрут, внести змін до нього чи продовжити його, можна буде на початку грудня — після публікації Порядку.

Джерело: Мінрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174602

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді