Затверджено Порядок функціонування добровільної пожежної охорони

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 564 затверджено Порядок функціонування добровільної пожежної охорони.

Так, добровільна пожежна охорона (ДПО) створюється з метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння.

Для забезпечення функціонування ДПО утворюються пожежно-рятувальні підрозділи:

  • за рішенням керівника суб’єкта господарювання — з числа його працівників;
  • за рішенням органу місцевого самоврядування — з числа жителів відповідного населеного пункту.

Порядок забезпечення діяльності пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони, права та обов’язки осіб, які є їх членами, визначаються положенням про добровільну пожежну охорону, що затверджується органом місцевого самоврядування, керівником суб’єкта господарювання, що їх утворили, за погодженням з територіальним органом ДСНС.

Пожежні дружини (команди) поділяються на такі категорії:

1) пожежні дружини:

  • першої категорії, що забезпечуються пожежними мотопомпами та первинними засобами для гасіння пожеж;
  • другої категорії, що забезпечуються первинними засобами для гасіння пожеж;

2) пожежні команди:

  • першої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів, водіїв пожежних машин та караульних у пожежних депо;
  • другої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів та водіїв пожежних машин з перебуванням інших караульних за місцем роботи (навчання) або місцем проживання;
  • третьої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів з перебуванням інших караульних (у тому числі водіїв пожежних машин) за місцем роботи (навчання) або місцем проживання.

Відповідно втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про добровільну пожежну дружину (команду)» від 25.02.2009 № 136.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді