Затверджено Порядок функціонування добровільної пожежної охорони

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 564 затверджено Порядок функціонування добровільної пожежної охорони.

Так, добровільна пожежна охорона (ДПО) створюється з метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння.

Для забезпечення функціонування ДПО утворюються пожежно-рятувальні підрозділи:

  • за рішенням керівника суб’єкта господарювання — з числа його працівників;
  • за рішенням органу місцевого самоврядування — з числа жителів відповідного населеного пункту.

Порядок забезпечення діяльності пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони, права та обов’язки осіб, які є їх членами, визначаються положенням про добровільну пожежну охорону, що затверджується органом місцевого самоврядування, керівником суб’єкта господарювання, що їх утворили, за погодженням з територіальним органом ДСНС.

Пожежні дружини (команди) поділяються на такі категорії:

1) пожежні дружини:

  • першої категорії, що забезпечуються пожежними мотопомпами та первинними засобами для гасіння пожеж;
  • другої категорії, що забезпечуються первинними засобами для гасіння пожеж;

2) пожежні команди:

  • першої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів, водіїв пожежних машин та караульних у пожежних депо;
  • другої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів та водіїв пожежних машин з перебуванням інших караульних за місцем роботи (навчання) або місцем проживання;
  • третьої категорії, що забезпечують цілодобове чергування диспетчерів з перебуванням інших караульних (у тому числі водіїв пожежних машин) за місцем роботи (навчання) або місцем проживання.

Відповідно втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про добровільну пожежну дружину (команду)» від 25.02.2009 № 136.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді