Затверджено Вимоги до роботодавців стосовно забезпечення безпечного виконання робіт у потенційно вибухонебезпечних середовищах

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України затвердило Вимоги до роботодавців стосовно забезпечення безпечного виконання робіт у потенційно вибухонебезпечних середовищах.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 05.06.2013 № 317 затверджено Вимоги до роботодавців стосовно забезпечення безпечного виконання робіт у потенційно вибухонебезпечних середовищах. Наказ буде внесено до Державного реєстру нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Ці Вимоги встановлюють механізм створення безпечних умов праці у робочих зонах, де існує потенційна можливість виникнення вибухонебезпечного середовища під час виконання робіт.

Вимоги поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з потенційною можливістю виникнення вибухонебезпечного середовища.

Дія цих Вимог не поширюється на:

  • суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виготовлення, оброблення, застосування, зберігання і транспортування вибухових і хімічно нестійких речовин;
  • гірничодобувні підприємства, призначені для видобування твердої, рідкої чи газоподібної мінеральної речовини;
  • заклади охорони здоров’я, де газоповітряні суміші використовуються для лікування людей;
  • експлуатацію обладнання, що працює на газоподібному паливі, відповідно до Технічного регламенту приладів, що працюють на газоподібному паливі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 856;
  • використання транспортних засобів, яке регулюється міжнародними договорами України.

Вимоги містять такі додатки:

  • Класифікація вибухонебезпечних сумішей повітря з газами або з парою і відповідного вибухозахищеного обладнання
  • Категорії і групи вибухонебезпечності повітряних сумішей вибухонебезпечних речовин
  • Нижня і верхня концентраційні межі поширення полум’я горючих газів і парів горючих рідин (за температури 20° C)
  • Температура самозаймання і нижня концентраційна межа поширення полум’я пилу горючих речовин

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 26.06.2013 за № 1071/23603, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді