Затверджено Технічні правила ведення вибухових робіт на денній поверхні

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України затвердило нові Технічні правила ведення вибухових робіт на денній поверхні.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 18.07.2013 № 469 затверджено Технічні правила ведення вибухових робіт на денній поверхні. Наказ буде внесено до Державного реєстру нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Ці Технічні правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які ведуть вибухові роботи на денній поверхні та встановлюють основні технічні вимоги безпечного ведення таких робіт.

Вимоги цих Технічних правил є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, які займаються проведенням вибухових робіт на об’єктах, розташованих на денній поверхні, а також проектних організацій і тих, які організовують і контролюють роботу з промислової безпеки та охорони праці.

Під денною поверхнею слід розуміти поверхню землі, на якій та з якої проводяться вибухові роботи з використанням енергії вибуху, які пов’язані з видобуванням корисних копалин відкритим способом, у будівництві, при проведенні робіт з подрібнення бетонних і залізобетонних конструкцій, у разі обвалення будівель, споруд і комунікацій, у тому числі на свою основу, при руйнуванні ємностей гідропідриванням, при руйнуванні металоконструкцій, при зварюванні вибухом, при штампуванні вибухом, у разі подрібнення криги на водоймах, при корчуванні пнів і звалюванні дерев, під час застосування вибухового плантажу, при підводних роботах, при роботах у глибоких свердловинах тощо.

Технічні правила, зокрема, містять розділи про загальні правила ведення вибухових робіт; вибухові матеріали для робіт на денній поверхні; визначення параметрів зарядів; вибухові роботи на відкритих гірничих роботах; вибухові роботи в будівництві; спеціальні вибухові роботи; визначення параметрів безпеки при проведенні спеціальних вибухових робіт; вибухові роботи в глибоких свердловинах.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 05.08.2013 за № 1320/23852, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді