Хімічна безпека за новими стандартами: бізнес може не розкривати детальну рецептуру

Кабмін схвалив порядок, який вже діє у ЄС

Хімічна безпека за новими стандартами:  бізнес може не розкривати детальну рецептуру

Кабмін схвалив Порядок реєстрації повідомлень про використання альтернативної назви хімічної речовини (далі — Порядок). Він набуде чинності 29 червня 2024 року.

Хімічна небезпека: чим загрожує та як надати першу допомогу

Документ розроблено на виконання статті 48 Закону «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» від 01.12.2022 № 2804-IX і покликаний наблизити національне законодавство до європейського. Фактично в Україні вводять дозвільну процедуру, яка вже діє у ЄС відповідно до технічного Регламенту CLP. Така процедура дозволяє забезпечити належний рівень хімічної безпеки та водночас захистити комерційну таємницю підприємств, що працюють у цій сфері.

Що таке Регламент CLP

Порядок стосується компаній, які хочуть приховати свої унікальні формули від конкурентів. Хімічні рецептури можуть бути результатом багаторічних досліджень і значних фінансових інвестицій. Розкриття точного складу продукту може призвести до втрати конкурентних переваг і сприяти копіюванню продукту іншими учасниками ринку.

Порядок передбачає можливість для підприємств застосовувати альтернативну назву речовин при інформуванні споживачів про склад своєї продукції та її безпечність.

Для цього компанія має через платформу «ЕкоСистема» звернутися до Міндовкілля з відповідною заявою. Міністерство розглядає таке звернення та, у разі прийняття позитивного рішення, вносить його до Державного реєстру повідомлень про використання альтернативної назви хімічної речовини. Після цього підприємство може використовувати альтернативну назву певної хімічної речовини в інформації про небезпеку хімічної продукції та в паспорті безпечності хімічної продукції.

Зауважте: 10 травня 2024 року Уряд затвердив Технічний регламент класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції, який імплементує норми Регламенту CLР. Документ набере чинності 15 листопада 2024 року.

Джерело: Міндовкілля

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11825

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29396

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46895

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
69624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді