Кабмін схвалив Порядок реєстрації повідомлень про використання альтернативної назви хімічної речовини (далі — Порядок). Він набуде чинності 29 червня 2024 року.
Хімічна небезпека: чим загрожує та як надати першу допомогу
Документ розроблено на виконання статті 48 Закону «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» від 01.12.2022 № 2804-IX і покликаний наблизити національне законодавство до європейського. Фактично в Україні вводять дозвільну процедуру, яка вже діє у ЄС відповідно до технічного Регламенту CLP. Така процедура дозволяє забезпечити належний рівень хімічної безпеки та водночас захистити комерційну таємницю підприємств, що працюють у цій сфері.
Що таке Регламент CLP
Порядок стосується компаній, які хочуть приховати свої унікальні формули від конкурентів. Хімічні рецептури можуть бути результатом багаторічних досліджень і значних фінансових інвестицій. Розкриття точного складу продукту може призвести до втрати конкурентних переваг і сприяти копіюванню продукту іншими учасниками ринку.
Порядок передбачає можливість для підприємств застосовувати альтернативну назву речовин при інформуванні споживачів про склад своєї продукції та її безпечність.
Для цього компанія має через платформу «ЕкоСистема» звернутися до Міндовкілля з відповідною заявою. Міністерство розглядає таке звернення та, у разі прийняття позитивного рішення, вносить його до Державного реєстру повідомлень про використання альтернативної назви хімічної речовини. Після цього підприємство може використовувати альтернативну назву певної хімічної речовини в інформації про небезпеку хімічної продукції та в паспорті безпечності хімічної продукції.
Зауважте: 10 травня 2024 року Уряд затвердив Технічний регламент класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції, який імплементує норми Регламенту CLР. Документ набере чинності 15 листопада 2024 року.
Джерело: Міндовкілля