Інспектори перевірятимуть скарги на мобінг: проєкт закону пройшов перше читання

Рада планує розширити перелік підстав для позапланових перевірок

Інспектори перевірятимуть скарги на мобінг: проєкт закону пройшов перше читання

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт Закону Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (законопроєкт № 11044), який стосується перевірок із питань вчинення мобінгу щодо працівників.

Забезпечуємо здоровий психологічний клімат у колективі

Законопроєкт пропонує встановити, що у період дії воєнного стану за заявою працівника або профспілки Держпраці може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю з питань:

  • додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ;
  • вчинення мобінгу;
  • виявлення неоформлених трудових відносин;
  • законності припинення трудових договорів.

Перевірки стосуватимуться юридичних осіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичних осіб, які використовують найману працю.

Якщо парламентарії приймуть цей документ, то Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11825

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29396

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46895

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
69624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді