Працівник тимчасово непрацездатний: новий законопроєкт про оплату

У Раді розглядають надання допомоги за основним місцем роботи і за сумісництвом

Працівник тимчасово непрацездатний: новий законопроєкт про оплату

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування (законопроєкт № 10017).

Страхові виплати від нещасного випадку на виробництві здійснюватимуть по-новому

Законопроєкт № 10017, зокрема, пропонує:

  • Уточнити норми абзацу другого частини 1 ст. 22 Закону «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) і надати право застрахованим особам отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Тобто повернути сумісникам право на фінансування лікарняних від ПФУ.
  • Визначити, що застрахованим особам, стосовно яких страхувальник не виконав обов’язків щодо нарахування та здійснення страхових виплат за страховими випадками, у зв’язку з відсутністю можливості встановити місцезнаходження такого страхувальника та/або внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного чи надзвичайного стану, що підтверджують дані Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, страхові виплати призначаються за заявою застрахованої особи, поданою до уповноваженого органу управління в паперовій або електронній формі. Такі виплати здійснюватиме територіальний орган уповноваженого органу управління за місцем проживання/перебування застрахованої особи в порядку, встановленому Кабміном.
  • Установити, що соціальні послуги, зокрема на необхідний догляд, а також медичні послуги потерпілому надаватимуться та розраховуватимуться відповідно до оцінки потреб потерпілого згідно із законами України «Про соціальні послуги», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Особливості організації надання соціальних і медичних послуг потерпілим, компенсації вартості соціальних послуг визначатиме Уряд.
  • Виключити застарілі норми, зокрема частину третю статті 30 і частину восьму статті 36 Закону № 1105 — щодо призначення пенсій по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання і в разі втрати годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Крім того, законопроєкт № 10017 передбачає внести зміни до низки законів України, зокрема:

  • «Про охорону праці»;
  • «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21284

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14320

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді