Роботи на вулиці: як боротися з алергією?

Підкажемо, як допомогти працівникам, які мають прояви алергії в період цвітіння рослин

Роботи на вулиці: як боротися з алергією?Сезонна алергія зазвичай проявляється в періоди цвітіння різних видів дерев, квітів і трав.

Вимоги безпеки під час обрізання дерев

Працівники, схильні до алергії, що працюють на відкритих майданчиках, повинні знати, як діяти, якщо алергія на цвіт стає на заваді роботі.

Основні симптоми:

  • почервоніння очей, сльозотеча;
  • нежить, свербіння та закладеність носа;
  • притуплення нюху, чхання;
  • утруднене або прискорене дихання;
  • виснажливий сухий кашель. 

Для того щоб відстежувати цвітіння та зорієнтуватись, на що саме у вас може бути алергія, скористайтесь інтерактивною картою.

Як зменшити інтенсивність проявів алергії:

  • Носіть маску на вулиці. Вона зменшить кількість частинок пилку, який ви вдихаєте.
  • Не виходьте на вулицю, якщо там сильний вітер. Зачиняйте вікна у вітряну погоду. Уникайте прогулянок з 10 до 15 години.
  • Після прогулянок ретельно мийте руки, прийміть душ, виперіть одяг. Сушити одяг потрібно в приміщенні.
  • Частіше проводьте вологе прибирання в приміщеннях.

Які засоби можуть допомогти:

  1. Сольові розчини для промивання носа можуть полегшити алергічний нежить, вимиваючи частинки пилку зі слизової.
  2. Антигістамінні препарати. Пам'ятайте, що деякі з них викликають сонливість, тож враховуйте це, якщо багато часу проводите за кермом або виконуєте роботи, що потребують уваги.
  3. Гормональні препарати, найперше кортикостероїди, можуть бути помічними, якщо ви страждаєте на алергічний риніт і у вас весь час забитий ніс.

Не призначайте собі ліки самостійно. За проявів алергії зверніться до сімейного лікаря. Він надасть рекомендації, а за необхідності скерує до алерголога. 

Якщо людина змінила місце перебування через воєнні дії, вона має змогу звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113797

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8601

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді