До уваги організацій бюджетної сфери! Оформлення передплати періодичного видання за допомогою благодійного фонду

Завдяки коштам благодійного фонду будь-яка організація бюджетної сфери може оформити передплату періодичних видань.

Через труднощі державного фінансування перед організаціями бюджетної сфери постає питання щодо пошуку його додаткових джерел, зокрема, передплати необхідних у роботі журналів.

Благодійні фонди можуть стати вагомим джерелом фінансування організацій (закладів, установ) бюджетної сфери. Наприклад, у галузі охорони здоров’я завдяки благодійним внескам пацієнтів, інших фізичних та юридичних осіб, лікарні та інші лікувальні заклади мають можливість поліпшити свої побутові умови, закупити обладнання, інструментарій.

Існує орієнтовна схема оформлення передплати періодичних видань шляхом використання коштів благодійного фонду. Розглянемо її на прикладі закладу охорони здоров’я, але вона дієва для будь-якої організації бюджетної сфери — закладів освіти, соціального захисту, культури, науки, спорту тощо.

Так, для оформлення передплати благодійник має зазначити цільове призначення коштів. Якщо благодійник не вказав, на які конкретні цілі будуть витрачені кошти, головний лікар розподіляє їх відповідно до першочергових потреб, пов’язаних з основною діяльністю закладу. Керівний орган благодійного фонду може самостійно оформити передплату фахових видань на власну адресу. Така схема працюватиме за однієї умови: якщо благодійний фонд та лікарня розташовані в одному місті чи області. В іншому разі територіальна віддаленість збільшить строк доставки примірників, внаслідок чого інформація може втратити свою актуальність.

Більш надійний та швидший спосіб одержання видання — підписання угоди між платником (благодійним фондом) та одержувачем передплати (лікарнею). Таким чином, відповідальність за своєчасне та оперативне отримання номерів журналу, доставку повністю ляже на передплатне агентство чи Укрпошту.

Благодійні внески у грошовій формі надаються виключно на добровільних засадах, готівкою та приймаються тільки через каси закладів охорони здоров’я. Їх обов’язково документально оформлюють і відображають у бухгалтерському обліку та звітності, аби в подальшому уникнути можливих звинувачень у корупції посадових осіб. Для регламентування отримання благодійної допомоги керівники закладів охорони здоров’я мають затвердити низку внутрішніх локальних документів.

Порядок здійснення благодійної діяльності в Україні регулюється Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI. За порушення, пов’язані із нецільовим використанням благодійних внесків або ж із процедурою їх отримання, передбачено адміністративну відповідальність.

Докладніше про оформлення передплати  та про благодійні внески читайте у статтях "Благодійні внески в закладах охорони здоров'я" та "Оформлення передплати періодичного видання за допомогою благодійного фонду"

Не втрачайте свій шанс передплатити улюблене видання на 2014 рік!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10544

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді