Держгірпромнагляд роз’яснив деякі вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 02.12.2013 № 11990/0/7.2-7/6/13

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 02.12.2013 № 11990/0/7.2-7/6/13 роз’яснила деякі вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964 (далі — Правила).

1. Щодо сфери застосування Правил.

Згідно з пунктом 1.1 розділу I Правил, їх вимоги поширюються на суб’єктів господарювання, які організовують або здійснюють роботи на автомобільному транспорті (далі — підприємство).

2. Щодо технічних оглядів підйомників автомобілів.

У пункті 2.15 глави 2 розділу VIII Правил зазначається, що підйомники підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687 (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 1 Порядку, його дія поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і господарювання та фізичних осіб, що використовують найману працю, які мають намір розпочати або здійснюють експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України.

Вимоги глави 2 розділу VIII Правил дійсні щодо стаціонарних (закріплених на місці експлуатації), пересувних (оснащених колесами, роликами тощо з метою пересування з одного місця експлуатації на інше) та переміщуваних (без закріплення на місці експлуатації з можливістю транспортування) підйомників, які не призначені для підіймання людей, призначенням яких є підіймання автомобільних транспортних засобів з метою огляду та виконання робіт на них або під ними, а також щодо підйомників з коротким робочим ходом підіймання не більше 500 мм, які не призначені для забезпечення можливості проведення робіт під піднятим автомобільним транспортним засобом (далі — підйомники автомобілів).

Про інший тип підіймальних механізмів ідеться у Правилах будови і безпечної експлуатації підйомників, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 08.12.2003 № 232 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за № 1262/8583 (далі — НПАОП 0.00-1.36-03): «Підйомник — вантажопідіймальна машина циклічної дії, що призначена для переміщення працівників з інструментами та матеріалами в робочу позицію і проведення там робіт з робочої платформи».

У додатку 3 «Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №  1107 (далі — Перелік), термін «підйомник» вжитий у значенні, яке він має у НПАОП 0.00-1.36-03.

З огляду на викладене, підйомники автомобілів не включені до Переліку. Інших переліків машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджених Кабінетом Міністрів України, немає.

Таким чином, дія Порядку на підйомники автомобілів не поширюється.

Разом з тим, технічне обслуговування, монтаж, наладка, експлуатація, ремонт і демонтаж вантажопідіймальних машин і механізмів, технологічного обладнання включені до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України 26.01.2005 № 15 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 232/10512, та потребують дотримання вимог нормативних актів щодо навчання з охорони праці працівників, зайнятих на зазначених роботах.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77374

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78563

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113166

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді