Затверджено критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Затверджено Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відповідно до частини четвертої статті 24 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановою від 27.11.2013 № 874 затвердив Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відтепер державні пожежно-рятувальні частини формуватимуться згідно з такими критеріями:

  • кількість жителів населеного пункту;
  • радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною);
  • нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) до місця виклику.

Так, нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику не мають перевищувати:

  • на території міст — 10 хв.;
  • у населених пунктах за межами міста — 20 хв.

З урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей та стану доріг нормативи прибуття можуть бути перевищені, але не більше ніж на 5 хв.

Радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною) визначається державними будівельними нормами. По дорогах загального користування радіус обслуговування не має перевищувати 3 км. Якщо в зоні виїзду підрозділу (частини) розміщуються промислові підприємства, радіус обслуговування залежно від категорії виробництва становить до 2 або 4 км.

Використання цих критеріїв дозволить визначити місце розташування пожежного депо для швидкого та ефективного реагування рятувальниками пожежних загонів.

Також затверджено Перелік господарських суб'єктів, де можуть утворюватися державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного населення. Зокрема, до Переліку ввійшли підприємства з високим ризиком техногенної та пожежної небезпеки, а також підприємства, які мають стратегічне значення для безпеки держави та економіки.

Цей нормативний акт покликаний захистити населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та вдосконалити управління у сфері пожежної безпеки.

Нагадаємо, що оперативно-рятувальна служба цивільного захисту працює в структурі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка відповідальна за ліквідацію надзвичайних ситуацій, пожежну та техногенну безпеку, діяльність аварійно-рятувальних служб, профілактику травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічну діяльність.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28133

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30381

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102213

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді