Затверджено критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Затверджено Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відповідно до частини четвертої статті 24 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановою від 27.11.2013 № 874 затвердив Критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та Перелік суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини).

Відтепер державні пожежно-рятувальні частини формуватимуться згідно з такими критеріями:

  • кількість жителів населеного пункту;
  • радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною);
  • нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) до місця виклику.

Так, нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику не мають перевищувати:

  • на території міст — 10 хв.;
  • у населених пунктах за межами міста — 20 хв.

З урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей та стану доріг нормативи прибуття можуть бути перевищені, але не більше ніж на 5 хв.

Радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною) визначається державними будівельними нормами. По дорогах загального користування радіус обслуговування не має перевищувати 3 км. Якщо в зоні виїзду підрозділу (частини) розміщуються промислові підприємства, радіус обслуговування залежно від категорії виробництва становить до 2 або 4 км.

Використання цих критеріїв дозволить визначити місце розташування пожежного депо для швидкого та ефективного реагування рятувальниками пожежних загонів.

Також затверджено Перелік господарських суб'єктів, де можуть утворюватися державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного населення. Зокрема, до Переліку ввійшли підприємства з високим ризиком техногенної та пожежної небезпеки, а також підприємства, які мають стратегічне значення для безпеки держави та економіки.

Цей нормативний акт покликаний захистити населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та вдосконалити управління у сфері пожежної безпеки.

Нагадаємо, що оперативно-рятувальна служба цивільного захисту працює в структурі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка відповідальна за ліквідацію надзвичайних ситуацій, пожежну та техногенну безпеку, діяльність аварійно-рятувальних служб, профілактику травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічну діяльність.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77374

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78564

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113166

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді