Посилено відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Збільшилася сума штрафу за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Законом України від 19.11.2013 № 693-VII внесено зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відтепер керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою:

  • накладення штрафу на водіїв від 200 до 350 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нмдг); або
  • позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років; або
  • адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб

і на інших осіб — накладення штрафу від 200 до 350 нмдг або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.

Нагадаємо, раніше сума штрафу складала від 150 до 200 нмдг. Згідно зі змінами порушники тепер повинні заплатити у грошовому еквіваленті від 3400 до 5950 грн., а ось до громадських робіт залучати водіїв не будуть.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з зазначених вище порушень тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб — адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Якщо зазначені порушення вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу і на інших осіб — адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28132

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30381

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102213

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53571

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді