Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 затверджено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 (далі — Правила). Ці Правила визначають порядок та основні вимоги до забезпечення безпеки дорожнього перевезення небезпечних вантажів на всій території України.

Згідно із змінами викладено у новій редакції терміни, що вживаються у Правилах, а також цілу низку вимог. Зокрема, уточнено перелік документів, які мають бути на транспортній одиниці під час перевезення небезпечних вантажів. Так, під час перевезення небезпечних вантажів на транспортній одиниці, крім перелічених у Правилах дорожнього руху, мають бути такі документи:

  • товаротранспортний документ на небезпечні вантажі;
  • свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
  • свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія або ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;
  • письмові інструкції;
  • при перевезенні небезпечних вантажів, які є вантажами підвищеної небезпеки, — погодження дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане Державтоінспекцією МВС;
  • якщо дорожнє перевезення небезпечних вантажів у великому контейнері виконується перед морським, — свідоцтво про завантаження великого контейнера / транспортного засобу, що видається відповідальною за завантаження контейнера особою чи організацію.

Змінами, зокрема, передбачено такі додаткові вимоги:

  • вантажні транспортні одиниці, в яких перевозяться речовини, небезпечні для довкілля, позначають попереджувальним знаком;
  • до керування транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, допускаються водії, які мають стаж керування транспортним засобом не менше 3-х років, посвідчення про право керування транспортними засобами відповідної категорії та пройшли спеціальне навчання, вступний інструктаж, медичний контроль тощо.

Також змінами встановлено вимоги щодо запобігання небезпеці виникнення пожежі та викладено у новій редакції додатки до Правил.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 29.11.2013 за № 2045/24577, набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
24

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23687

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10549

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді