Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 затверджено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 (далі — Правила). Ці Правила визначають порядок та основні вимоги до забезпечення безпеки дорожнього перевезення небезпечних вантажів на всій території України.

Згідно із змінами викладено у новій редакції терміни, що вживаються у Правилах, а також цілу низку вимог. Зокрема, уточнено перелік документів, які мають бути на транспортній одиниці під час перевезення небезпечних вантажів. Так, під час перевезення небезпечних вантажів на транспортній одиниці, крім перелічених у Правилах дорожнього руху, мають бути такі документи:

  • товаротранспортний документ на небезпечні вантажі;
  • свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
  • свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія або ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;
  • письмові інструкції;
  • при перевезенні небезпечних вантажів, які є вантажами підвищеної небезпеки, — погодження дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане Державтоінспекцією МВС;
  • якщо дорожнє перевезення небезпечних вантажів у великому контейнері виконується перед морським, — свідоцтво про завантаження великого контейнера / транспортного засобу, що видається відповідальною за завантаження контейнера особою чи організацію.

Змінами, зокрема, передбачено такі додаткові вимоги:

  • вантажні транспортні одиниці, в яких перевозяться речовини, небезпечні для довкілля, позначають попереджувальним знаком;
  • до керування транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, допускаються водії, які мають стаж керування транспортним засобом не менше 3-х років, посвідчення про право керування транспортними засобами відповідної категорії та пройшли спеціальне навчання, вступний інструктаж, медичний контроль тощо.

Також змінами встановлено вимоги щодо запобігання небезпеці виникнення пожежі та викладено у новій редакції додатки до Правил.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 29.11.2013 за № 2045/24577, набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114704

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8810

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді