Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 затверджено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів

Внесено зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 (далі — Правила). Ці Правила визначають порядок та основні вимоги до забезпечення безпеки дорожнього перевезення небезпечних вантажів на всій території України.

Згідно із змінами викладено у новій редакції терміни, що вживаються у Правилах, а також цілу низку вимог. Зокрема, уточнено перелік документів, які мають бути на транспортній одиниці під час перевезення небезпечних вантажів. Так, під час перевезення небезпечних вантажів на транспортній одиниці, крім перелічених у Правилах дорожнього руху, мають бути такі документи:

  • товаротранспортний документ на небезпечні вантажі;
  • свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
  • свідоцтво ДОПНВ про підготовку водія або ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;
  • письмові інструкції;
  • при перевезенні небезпечних вантажів, які є вантажами підвищеної небезпеки, — погодження дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане Державтоінспекцією МВС;
  • якщо дорожнє перевезення небезпечних вантажів у великому контейнері виконується перед морським, — свідоцтво про завантаження великого контейнера / транспортного засобу, що видається відповідальною за завантаження контейнера особою чи організацію.

Змінами, зокрема, передбачено такі додаткові вимоги:

  • вантажні транспортні одиниці, в яких перевозяться речовини, небезпечні для довкілля, позначають попереджувальним знаком;
  • до керування транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, допускаються водії, які мають стаж керування транспортним засобом не менше 3-х років, посвідчення про право керування транспортними засобами відповідної категорії та пройшли спеціальне навчання, вступний інструктаж, медичний контроль тощо.

Також змінами встановлено вимоги щодо запобігання небезпеці виникнення пожежі та викладено у новій редакції додатки до Правил.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 29.11.2013 за № 2045/24577, набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді