Міндоходів роз’яснило, що вартість неповерненого спецодягу є додатковим благом

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Лист Міністерства доходів і зборів України «Щодо заповнення податкового розрахунку ф. 1ДФ» від 18.09.2013 № 11298/6/99-99-17-02-01-15

У листі розглянуто питання щодо відображення отриманих аліментів та спецодягу у формі № 1ДФт та оподаткування ПДФО.

Так, аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за згодою сторін, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «140».

Відповідно до підпункту 165.1.14 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених відповідно з Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У податковому розрахунку за формою № 1ДФ видача спеціального одягу відображається за ознакою доходу «136». Проте якщо працівник, якому було видано спецодяг, звільняється й не повертає спеціальний одяг, граничний строк використання якого ще не минув, вартість такого одягу вважається додатковим благом платника податку та після застосування підвищувального коефіцієнта (пп. 164.2.17 ПКУ) включається в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. У податковому розрахунку за формою № 1ДФ вартість такого неповерненого спецодягу відображається за ознакою доходу «126».

Також згідно з підпунктом 165.1.9 пункту 165 ПКУ у склад загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається вартість безплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води, миючих та знешкоджувальних засобів, а також спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28132

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30381

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102213

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53571

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді