Дистанційна робота: у Раді розглядають оновлення регулювання

Дізнайтесь, який комітет вже підтримав зміни до КЗпП

Дистанційна робота: у Раді розглядають оновлення регулювання Чи можна інструктажі з охорони праці проводити дистанційно

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує парламентарям прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правого регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи (реєстр. № 10164-1; далі — законопроєкт).

Законопроєкт пропонує регламентувати питання:

  • службових відряджень надомних і дистанційних працівників, які працевлаштовані за трудовим договором;
  • переведення одного з батьків дитини до 14 років, яка навчається в закладах загальної середньої освіти дистанційно, не тільки на дистанційну, але й на надомну роботу.

Надомна робота — це форма організації праці, за якої робота працівник виконує роботу за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях. Такі приміщення характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця (ст. 60-1 КЗпП).

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Ідея увести в чинне законодавство таку норму виникла у зв’язку з тим, що триває військова агресія рф проти України, тому заклади загальної середньої освіти змушені перебувати на змішаній формі навчання — очно-дистанційній. Така ситуація є виправданою з огляду на безпеку для дітей і педагогічних працівників, однак створює труднощі для батьків.

Якщо парламентарі ухвалять таку норму, вона діятиме на постійній основі, не лише у період воєнного часу.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні у 2024 році нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці.
95807

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді