Дистанційна й надомна робота: Рада ухвалила закон

Документ регулює трудові відносини у сфері надомної та дистанційної роботи та розширює можливості для працівників

Дистанційна робота: у Раді розглядають оновлення регулювання Які обов՚язки з ОП включити до посадових інструкцій

Парламент ухвалив у цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи» (законопроєкт № 10164-1; далі — Закон).

Документ регламентує питання:

  • службових відряджень надомних і дистанційних працівників, які працевлаштовані за трудовим договором;
  • переведення одного з батьків дитини до 14 років, яка навчається в закладах загальної середньої освіти дистанційно, не тільки на дистанційну, але й на надомну роботу.

Надомна робота — це форма організації праці, за якої робота працівник виконує роботу за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях. Такі приміщення характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця (ст. 60-1 КЗпП).

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Ідея увести в чинне законодавство таку норму виникла у зв’язку з тим, що триває військова агресія рф проти України, тому заклади загальної середньої освіти змушені перебувати на змішаній формі навчання — очно-дистанційній. Така ситуація є виправданою з огляду на безпеку для дітей і педагогічних працівників, однак створює труднощі для батьків.

Норма Закону діятиме не лише у період воєнного часу, а й на постійній основі.

Джерело: Офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44518

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8324

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109690

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
371

Обов’язкові журнали з охорони праці на підприємстві

Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті
96594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді