Затверджено Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 29.11.2013 № 1040 затвердило Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля.

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 29.11.2013 № 1040 затвердило Методику розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля.

Ця Методика встановлює єдиний порядок проведення розрахунків розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центрами електромагнітних полів та інших фізичних факторів.

Для розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля застосовуються Методика та методичні вказівки, визначені в пункті 1.6.12 глави 1.6 розділу 1 Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом МОЗ від 01.08.1996 № 239.

Методика вміщує таблицю, за якою визначаються граничнодопустимі рівні електромагнітного поля, які створюють радіостанції (безперервне випромінювання, амплітудна або кутова модуляція).

Також в ній наведені формули: визначення граничнодопустимих рівнів ЕМП, які створюють телевізійні і радіостанції в діапазоні частот від 48 до 1000 МГц; розрахунку електричної складової електромагнітного поля, що створюється кожною з антен; розрахунку густини потоку енергії, що створює антена.

Методика містить вимоги, яким має відповідати напруженість ЕМП, що створюється всіма джерелами на межі санітарно-захисної зони в залежності від зміни радіочастотного діапазону.

Розрахунки розподілу рівнів електромагнітного поля оформлюються відповідно до пункту 4 Порядку видачі дозволу на проведення діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов'язана з використанням джерел неіонізуючого випромінювання, затвердженого постановою КМУ від 1.10.2013 № 761.

За результатами розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центри електромагнітних полів та інших фізичних факторів надають рекомендації щодо зміни технічної конфігурації радіотехнічного об’єкта з метою приведення електромагнітної ситуації на прилеглій території у відповідність до вимог Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом МОЗ від 01.08.1996 № 239

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114754

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8813

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді