Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 02.12.2013 № 890 затвердило Правила охорони праці на підприємствах з виробництва шин та гумових виробів.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 02.12.2013 № 890 затвердило Правила охорони праці на підприємствах з виробництва шин та гумових виробів.
До цього часу на території України був відсутній нормативно-правовий акт щодо правового регулювання питань з охорони праці, які виникають під час виробництва шин та гумових виробів.
Правила складаються з VI розділів:
I. Загальні положення
II. Загальні вимоги
III. Вимоги охорони праці щодо організації робочих місць під час перебування працівників у виробничих, санітарно-побутових приміщеннях та на території підприємства
IV. Вимоги безпеки під час виконання технологічних процесів (операцій)
V. Вимоги безпеки під час зберігання, транспортування речовин і матеріалів, що застосовуються в технологічних процесах, готових виробів і відходів виробництва
VI. Вимоги безпеки під час експлуатації, обслуговування та ремонту будівель, споруд, обладнання та інженерних мереж підприємства
Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності й організаційно-правової форми, діяльність яких пов'язана з виробництвом шин та гумових виробів. Вони встановлюють вимоги щодо охорони праці, які є обов’язковими для роботодавців і працівників підприємств з виробництва шин та гумових виробів.
Наказ набирає чинності з дати його офіційного опублікування.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
Як безпечно організувати роботу навантажувачів та яку документацію потрібно оформити? Детальніше про вимоги чинного законодавства до експлуатації навантажувачів розповідає експерт
Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.