10 справ фахівця з охорони праці на початку року
Сьогодні Кодекс законів про працю, який був прийнятий у 1971 році, не відповідає вимогам часу, гальмує розвиток економіки.
Серед основних змін Мінекономіки передбачає:
- легалізувати різноманітні форми зайнятості — дистанційну роботу, надомну, нефіксований робочий час;
- діджиталізувати збір інформації про працівника та позбутися паперових трудових книжок;
- боротися з мобінгом і чимало іншого.
У 2024 році Мінекономіки також планує:
- Модернізувати Державну службу зайнятості (ДСЗ)
ДСЗ поступово перейде до сервісно-орієнтованої моделі розвитку людського капіталу та підтримки соціально незахищених категорій населення.
Крім того, реформа ДСЗ передбачає цифровізацію 90% процесів і широку мережу партнерств з тренінговими компаніями, компаніями з підбору персоналу, а також із громадськими організаціями, що займаються соціальними проєктами.
Як правильно скласти наказ про прийняття на роботу зі шкідливими умовами
У підсумку ДСЗ стане потужним аналітичним центром, який прогнозуватиме розвиток ринку праці за галузями і регіонами, проєктуватиме програми підтримки. При цьому він продовжить виконувати й нинішні функції: підбирати персонал, навчати та перенавчати безробітних, реалізовувати державні програми підтримки бізнесу та грантові проєкти.
- Реформувати підходи до державного замовлення
Мета — протидіяти структурному безробіттю. Це такий вид кадрового дефіциту, коли безробітних багато, але в той самий час ринок праці потребує зовсім інших фахівців.
Для того щоб розв’язати цю проблему, держзамовлення у вищих навчальних закладах буде зведено до мінімуму. Натомість в українців буде можливість отримати грант і бажану професію.
- Збільшити обсяги державної підтримки людей і бізнесу
100 тис. українців матимуть змогу пройти навчання та перенавчання.
Роботодавці отримуватимуть компенсації за облаштування щонайменше 10 тис. інклюзивних робочих місць.
У межах програми єРобота планується видати 15 тис. грантів — на власну справу, для ветеранів, для переробних підприємств.
Тексту проєкту нового Трудового кодексу поки що немає. Слідкуйте за оновленнями системи «Експертус Охорони праці» — і ви завжди будете в курсі подій.
Джерело: пресслужба Мінекономіки