В новому році — новий розмір страхових виплат

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Із 1 січня 2024 року змінились розміри мінімальної та максимальної страхових виплат

image48

Аналізуємо причини нещасних випадків: приклади з досвіду

Сума щомісячної страхової виплати залежить від ступеня втрати працездатності (у відсотках) і середньомісячної заробітної плати, яку людина одержувала до ушкодження здоров’я (ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Для потерпілих, у яких право на ці виплати настане після 1 січня 2024 року:

  • мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати в перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за мінімальну заробітну плату — 7100 грн;
  • максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати чотири мінімальні заробітні плати — 28 400 грн (7100 грн × 4).

Щомісячні страхові виплати, призначені у січні 2024 року, будуть виплачені в лютому поточного року.

123.pngІз 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата становить:
    • у місячному розмірі — 7100 грн, із 1 квітня — 8000 грн;
    • у погодинному розмірі — 42,6 грн, з 1 квітня — 48 грн.

Підстава — Закон «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-IX.

В новому році — новий розмір страхових виплатНещасні випадки під час опалювального сезону: основні причини

Джерело: ПФУ

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28104

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30338

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121757

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102113

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53508

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді