В новому році — новий розмір страхових виплат

Із 1 січня 2024 року змінились розміри мінімальної та максимальної страхових виплат

image99

Аналізуємо причини нещасних випадків: приклади з досвіду

Сума щомісячної страхової виплати залежить від ступеня втрати працездатності (у відсотках) і середньомісячної заробітної плати, яку людина одержувала до ушкодження здоров’я (ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Для потерпілих, у яких право на ці виплати настане після 1 січня 2024 року:

  • мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати в перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за мінімальну заробітну плату — 7100 грн;
  • максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати чотири мінімальні заробітні плати — 28 400 грн (7100 грн × 4).

Щомісячні страхові виплати, призначені у січні 2024 року, будуть виплачені в лютому поточного року.

123.pngІз 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата становить:
    • у місячному розмірі — 7100 грн, із 1 квітня — 8000 грн;
    • у погодинному розмірі — 42,6 грн, з 1 квітня — 48 грн.

Підстава — Закон «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-IX.

В новому році — новий розмір страхових виплатНещасні випадки під час опалювального сезону: основні причини

Джерело: ПФУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23640

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36702

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10500

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32656

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163567

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді