Аптечка на підприємстві: що покласти та як зберігати
МОЗ визначив порядок дій на випадок збою в роботі мобільних операторів. Він стосується програм отримання ліків за е-рецептом.
Для того щоб пацієнт отримав рецепт на період відновлення звʼязку, лікар обовʼязково має або надрукувати паперову інформаційну довідку, або передати її в електронному вигляді. Така інформаційна довідка міститиме номер рецепта й код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки. Зокрема, це можна зробити дистанційно в узгодженому між лікарем і пацієнтом форматі — телефоном, месенджером тощо.
Дистанційна робота під час воєнного стану
Ці зміни — тимчасові, на період кризи, вони стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку смс-інформування пацієнтів про номер і код погашення е-рецепта буде повернено.
Нагадаємо, що на час воєнного стану лікар за вибором пацієнта може виписати паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби за власні кошти пацієнта. Проте наркотичні ліки, а також лікарські засоби, які входять до програми реімбурсації, аптеки відпускають виключно на підставі е-рецепта. Винятки для паперового рецепта:
- для призначення екстемпоральних препаратів — які виготовляються в аптеці;
- на територіях, де ведуться активні бойові дії, де відсутня технічна можливість виписати/відпустити е-рецепт.
Для лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації, можливість використовувати паперові рецепти залишається для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії.
Джерело: МОЗ