Роботи на відкритому повітрі: як вберегти здоров'я працівників взимку?

Дотримуйтеся основних правил безпеки для уникнення травмувань

image56

Як експлуатувати транспортні засоби взимку

В зимовий період особливу увагу слід приділити організаційним заходам (інструктажам та навчанню з охорони праці). Такого висновку дійшли у Державній службі з питань праці, проаналізувавши причини нещасних випадків.

Під час організації інструктажів та навчання першочергово слід подбати про підготовку працівників, які впродовж робочого дня перебувають на вулиці, — саме вони найчастіше стикаються з небезпечними факторами (низька температура, слизькість тощо).

Роботи на відкритому повітрі: як вберегти здоров'я працівників взимку?Інструкція з охорони праці для машиніста снігоочисника

Для запобігання обмороженню та замерзанню слід не забувати про: 

  • теплий, сухий та непошкоджений цілісний робочий одяг;
  • використання рукавиць при роботі з металом;
  • активний рух;
  • гарячі напої та харчування;
  • перерви для обігріву і відпочинку.

Пам'ятайте: обмороження може виникнути навіть за плюсової температури (це може залежати від вологості або контратсту температури).

Для працівників доцільно провести навчання правил першої допомоги при обмороженні.

Крім цього, існує ризик травмування під час пересування. Йдеться і про падіння через ожеледицю, і про ураження внаслідок падіння снігу та бурульок з дахів. Тож слід своєчасно організувати прибирання снігу та льоду (очищення дахів, обробка тротуарів та доріг).

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70411

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19854

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47603

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді