Небезпечні хімречовини: правила безпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Держпраці назвала базові заходи для безпеки працівників

image58

Хімічна небезпека: чим загрожує та як надати першу допомогу

Державна служба України з питань праці озвучила основні заходи, яких слід вживати для захисту працівників від шкідливого впливу хімічних речовин. Це:

  • вдосконалення і розробка нових технологічних процесів, які не передбачають використання шкідливих речовин;
  • безперервність технологічних процесів та автоматичний контроль за ними;
  • облаштування вентиляції для видалення шкідливих речовин безпосередньо з місця їх утворення;
  • використання засобів індивідуального захисту (спецодяг, окуляри, шоломи, маски, протигази, респіратори);
  • постійний контроль за станом повітря.

У відомстві зауважили, що слід запобігати негативному впливу не лише матеріалів, які використовуються в роботі, а речовин, що утворюються в процесі переробки.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37697

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250128

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14654

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді