Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки

Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» (ДП «ГНМЦ») підготувало лист «Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки» від 15.01.2014 № 14.

Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» (ДП «ГНМЦ») підготувало лист «Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки» від 15.01.2014 № 14.

З метою виконання вимог Закону України «Про охорону праці» та наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці і Міністерства охорони здоров’я України від 23.09.94 № 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.1995 за № 18/554, був заснований Центр психофізіологічної експертизи на базі ДП «ГНМЦ» та його територіальні відділи, які проводять психофізіологічне обстеження та аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу.

Згідно з Положенням про систему професійного психофізіологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки, затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду охорони праці від 04.05.2005 № 75 року (далі Положення), Центр психофізіологічної експертизи (ЦПФЕ) є координаційним, експертним, навчально-методичним і науково-практичним структурним підрозділом з питань психофізіологічної експертизи і психологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки. Таким чином, діючими нормативними актами не передбачено функціонування інших центрів з проведення аналітичної обробки результатів психофізіологічного обстеження, крім вищезазначеного ЦПФЕ.

Згідно з Положенням регіональні відділи надають ЦПФЕ інформацію про результати психофізіологічного відбору для контролю правильності висновків психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки.

В зв’язку з вищевказаним аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу може проводити тільки ЦПФЕ. Діяльність по аналітичній обробці психофізіологічних експертиз підприємства «Інститут безпеки життєдіяльності» є незаконною.

ДП «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» попереджає, що у разі невиконання вимог чинного законодавства результати проведення професійного психофізіологічного відбору відділами, які не входять до ЦПФЕ Держгірпромнагляду, будуть вважатися недійсними. Медичний огляд, проведений без урахування психофізіологічного обстеження, може бути визнано недійсним.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обов’язкові медогляди працівників молочно-товарної ферми

Ознайомтеся з порядком проведення обов'язкових медичних оглядів для працівників молочно-товарної ферми, де утримується велика рогата худоба. Дізнайтеся, хто відповідає за організацію таких оглядів та які працівники повинні пройти профілактичний медогляд — читайте про це у статті
141

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
33813

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
15481

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді