Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки

Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» (ДП «ГНМЦ») підготувало лист «Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки» від 15.01.2014 № 14.

Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» (ДП «ГНМЦ») підготувало лист «Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки» від 15.01.2014 № 14.

З метою виконання вимог Закону України «Про охорону праці» та наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці і Міністерства охорони здоров’я України від 23.09.94 № 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.1995 за № 18/554, був заснований Центр психофізіологічної експертизи на базі ДП «ГНМЦ» та його територіальні відділи, які проводять психофізіологічне обстеження та аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу.

Згідно з Положенням про систему професійного психофізіологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки, затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду охорони праці від 04.05.2005 № 75 року (далі Положення), Центр психофізіологічної експертизи (ЦПФЕ) є координаційним, експертним, навчально-методичним і науково-практичним структурним підрозділом з питань психофізіологічної експертизи і психологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки. Таким чином, діючими нормативними актами не передбачено функціонування інших центрів з проведення аналітичної обробки результатів психофізіологічного обстеження, крім вищезазначеного ЦПФЕ.

Згідно з Положенням регіональні відділи надають ЦПФЕ інформацію про результати психофізіологічного відбору для контролю правильності висновків психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки.

В зв’язку з вищевказаним аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу може проводити тільки ЦПФЕ. Діяльність по аналітичній обробці психофізіологічних експертиз підприємства «Інститут безпеки життєдіяльності» є незаконною.

ДП «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» попереджає, що у разі невиконання вимог чинного законодавства результати проведення професійного психофізіологічного відбору відділами, які не входять до ЦПФЕ Держгірпромнагляду, будуть вважатися недійсними. Медичний огляд, проведений без урахування психофізіологічного обстеження, може бути визнано недійсним.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді