Професійною спілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні затверджено дев’ять кваліфікаційних характеристик професій працівників у будівництві (наказ Мінрегіону України від 23.01.2014 № 24).
Професійною спілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні затверджено дев’ять кваліфікаційних характеристик професій працівників у будівництві (наказ Мінрегіону України від 23.01.2014 № 24).
Кваліфікаційні характеристики розроблено з метою удосконалення освітньо-кваліфікаційного складу будівельного персоналу та приведення їх у відповідність до сучасних вимог ринку будівельних послуг.
Затверджені такі кваліфікаційні характеристики професій працівників у будівництві:
1. Керівник проектів та програм у сфері будівництва;
2. Виконавець робіт;
3. Економіст будівельний;
4. Інженер з проектно-кошторисної роботи;
5. Механік підземної дільниці (будівництво метрополітенів);
6. Електрозварник ручного зварювання (екструзійне зварювання);
7. Електромонтажник будівельний;
8. Машиніст дорожньо-транспортних машин (екскаватор-навантажувач);
9. Оператор мобільної установки холодного ресайклінгу.
Кваліфікаційні характеристики ввійшли до складу відповідних проектів змін до Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які призначені для застосування будівельними організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування.
Кваліфікаційні характеристики набрали чинності 01.02.2014, крім кваліфікаційних характеристик нових професій «Електромонтажник будівельний» та «Оператор мобільної установки холодного ресайклінгу», які набирають чинності разом із відповідними змінами до Класифікатора професій ДК 003:2010.
За інформацією Прес-служби Мінрегіону
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.