Зазнало змін Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України

Служба безпеки України наказом від 31.12.2013 № 536 затвердила Зміни до Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України.

Служба безпеки України наказом від 31.12.2013 № 536 затвердила Зміни до Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України.

Це Положення визначає порядок проведення розслідування та ведення обліку аварій на об’єктах підрозділів Центрального управління, регіональних органів, навчальних та інших закладів, науково-дослідних та інших установ, організацій і підприємств Служби безпеки України, Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків з працівниками, які сталися внаслідок аварій, проводяться відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями, які сталися внаслідок аварій, проводяться комісією з розслідування, утвореною відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом Служби безпеки України від 12.12. 2002 № 443.

Про аварію очевидець повинен негайно повідомити безпосереднього керівника робіт або іншу посадову особу підрозділу, органу, закладу, установи СБУ, які зобов’язані повідомити керівництво СБ України, для негайного введення в дію плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (у разі наявності).

Комісія з розслідування зобов’язана протягом десяти робочих днів провести розслідування обставин і причин аварії та скласти акт за формою АВС-1.

Залежно від масштабу аварії у разі потреби зазначений строк може бути продовжений керівником, який призначив комісію з розслідування аварії, з метою проведення додаткових досліджень або експертизи.

Якщо в результаті аварії стався груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки з працівниками, матеріали розслідування аварії надсилаються до органу прокуратури за місцем настання нещасного випадку; територіального органу Держгірпромнагляду; робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Якщо зазначені нещасні випадки сталися з військовослужбовцями, матеріали розслідувань надсилаються до органу прокуратури за місцем настання нещасного випадку.

Положення про розслідування та облік аварій на об’єктах Служби безпеки України зі змінами містить перелік матеріалів розслідування аварії та зразок відомостей про збитки, заподіяні аварією, що сталася.

 Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14232

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді