Профілактичні медогляди працівників навчальних закладів

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам. У випадках, передбачених законодавством, працівники проходять позачерговий медогляд.

Профілактичним медоглядам, зокрема, підлягають працівники навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації), а саме: керівники та їх заступники; педагогічні працівники; медичний персонал; працівники харчоблоків; спеціалісти, які беруть участь у навчально-виховному процесі; технічний персонал; учні перед проходженням виробничої практики на об’єктах.

Працівники навчальних закладів повинні проходити обстеження у лікарів-спеціалістів, а також клінічні, лабораторні та інші дослідження з певною періодичністю.

Роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені строки обов’язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність. Працівники, які не пройшли обов’язкові профілактичні медичні огляди в установлений строк, до роботи не допускаються.

Обов’язкові медичні огляди проводять за рахунок роботодавця.

Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують лише вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медогляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.

 Повну версію матеріалу читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 2/2014). Також у статті наведено:

  • Перелік необхідних лікарів-спеціалістів та періодичність обстежень працівників навчальних закладів.
  • Клінічні, лабораторні та інші дослідження, які проводять працівникам навчальних закладів, та періодичність їх проведення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114826

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8830

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді