Профілактичні медогляди працівників навчальних закладів

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам. У випадках, передбачених законодавством, працівники проходять позачерговий медогляд.

Профілактичним медоглядам, зокрема, підлягають працівники навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації), а саме: керівники та їх заступники; педагогічні працівники; медичний персонал; працівники харчоблоків; спеціалісти, які беруть участь у навчально-виховному процесі; технічний персонал; учні перед проходженням виробничої практики на об’єктах.

Працівники навчальних закладів повинні проходити обстеження у лікарів-спеціалістів, а також клінічні, лабораторні та інші дослідження з певною періодичністю.

Роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені строки обов’язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність. Працівники, які не пройшли обов’язкові профілактичні медичні огляди в установлений строк, до роботи не допускаються.

Обов’язкові медичні огляди проводять за рахунок роботодавця.

Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують лише вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медогляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.

 Повну версію матеріалу читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 2/2014). Також у статті наведено:

  • Перелік необхідних лікарів-спеціалістів та періодичність обстежень працівників навчальних закладів.
  • Клінічні, лабораторні та інші дослідження, які проводять працівникам навчальних закладів, та періодичність їх проведення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді