Профілактичні медогляди працівників навчальних закладів

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим попередньому (до прийняття на роботу) та періодичним (у процесі трудової діяльності) профілактичним медичним оглядам. У випадках, передбачених законодавством, працівники проходять позачерговий медогляд.

Профілактичним медоглядам, зокрема, підлягають працівники навчальних закладів (крім вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації), а саме: керівники та їх заступники; педагогічні працівники; медичний персонал; працівники харчоблоків; спеціалісти, які беруть участь у навчально-виховному процесі; технічний персонал; учні перед проходженням виробничої практики на об’єктах.

Працівники навчальних закладів повинні проходити обстеження у лікарів-спеціалістів, а також клінічні, лабораторні та інші дослідження з певною періодичністю.

Роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені строки обов’язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність. Працівники, які не пройшли обов’язкові профілактичні медичні огляди в установлений строк, до роботи не допускаються.

Обов’язкові медичні огляди проводять за рахунок роботодавця.

Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують лише вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медогляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.

 Повну версію матеріалу читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 2/2014). Також у статті наведено:

  • Перелік необхідних лікарів-спеціалістів та періодичність обстежень працівників навчальних закладів.
  • Клінічні, лабораторні та інші дослідження, які проводять працівникам навчальних закладів, та періодичність їх проведення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді