27 лютого 2014 року за ініціативи журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» відбувся онлайн-семінар на тему «Організація медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці».
27 лютого 2014 року за ініціативи журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» відбувся онлайн-семінар на тему «Організація медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці», який переглянуло майже 200 глядачів.
Лектор: Кононова Ірина Георгіївна — старший науковий співробітник ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», кандидат медичних наук.
Ірина Георгіївна зазначила, що однією з причин неповного виявлення хронічних професійних захворювань є порушення в організації та проведенні профілактичних попередніх та періодичних медичних оглядів працівників.
«Проведення таких медоглядів є комплексом заходів вторинної профілактики, які спрямовані на виявлення осіб групи ризику та хворих на початкових стадіях розвитку загальних, виробничо-зумовлених і професійних захворювань та стійкої втрати працездатності», — наголосила вона.
Наприкінці семінару лектор відповіла на запитання глядачів, які надходили до чату протягом вебінару.
Переглянути вебінар та завантажити його презентацію можна у розділі Вебінари
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець