Залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться?

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться? Якщо мається на увазі укладання договору цивільно-правового характеру, то за таким договором не може здійснюватися повноцінне забезпечення охорони праці на підприємстві.

При укладанні трудового договору між організацією (роботодавець) і фізичною особою (працівник) виникають трудові відносини, які регулює Кодекс законів про працю України (КЗпП) та Закон про охорону праці.

При укладанні договору підряду між організацією (замовник) та фізичною особою (підрядник) виникають цивільно-правові відносини, які регулює Цивільний кодекс України (ЦКУ).

При укладанні договору про надання послуг між організацією (замовник) та фізичною особою (виконавець) також виникають цивільно-правові відносини, які регулює ЦКУ.

Cпеціалісти з охорони праці є працівниками підприємства, оскільки усі ознаки їх відносин з роботодавцем носять ознаки трудових, а не цивільно-правових. З іншого боку, особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, не є працівниками організації, не мають посадових інструкцій, не отримують заробітну плату, не мають повноважень для втручання у діяльність організації тощо.

Отже, опікуватися питаннями охорони праці в організації повинні спеціалісти, які є штатними працівниками організації, тобто з якими укладено трудовий договір.

Читайте докладніше у статті «Щодо залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»  № 2/2014 про особливості укладання трудового договору та цивільно-правового договору, забезпечення охорони праці найманих працівників, укладення договору підряду зі спеціалістом з охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14232

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді