Залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться?

Законодавством передбачено, що підприємства з невеликим штатом працівників можуть залучати до роботи стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах. Про які ж саме «договірні засади» йдеться? Якщо мається на увазі укладання договору цивільно-правового характеру, то за таким договором не може здійснюватися повноцінне забезпечення охорони праці на підприємстві.

При укладанні трудового договору між організацією (роботодавець) і фізичною особою (працівник) виникають трудові відносини, які регулює Кодекс законів про працю України (КЗпП) та Закон про охорону праці.

При укладанні договору підряду між організацією (замовник) та фізичною особою (підрядник) виникають цивільно-правові відносини, які регулює Цивільний кодекс України (ЦКУ).

При укладанні договору про надання послуг між організацією (замовник) та фізичною особою (виконавець) також виникають цивільно-правові відносини, які регулює ЦКУ.

Cпеціалісти з охорони праці є працівниками підприємства, оскільки усі ознаки їх відносин з роботодавцем носять ознаки трудових, а не цивільно-правових. З іншого боку, особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, не є працівниками організації, не мають посадових інструкцій, не отримують заробітну плату, не мають повноважень для втручання у діяльність організації тощо.

Отже, опікуватися питаннями охорони праці в організації повинні спеціалісти, які є штатними працівниками організації, тобто з якими укладено трудовий договір.

Читайте докладніше у статті «Щодо залучення стороннього спеціаліста з охорони праці на договірних засадах» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»  № 2/2014 про особливості укладання трудового договору та цивільно-правового договору, забезпечення охорони праці найманих працівників, укладення договору підряду зі спеціалістом з охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді