Порядок утворення експертної комісії за рішенням комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

У пункті 43 Порядку зазначено, що у разі необхідності проведення лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків або експертизи для встановлення причин нещасного випадку і розроблення плану заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам, за рішенням спеціальної комісії утворюється експертна комісія. 

Варто зазначити, що окремого нормативного акта, який врегульовує це питання, на сьогодні немає, але на цей час Держгірпромнаглядом розробляється нова редакція Порядку, в якому вже впорядковано цю процедуру.

Як правило, необхідність утворення експертної комісії, склад її фахівців та спеціалістів визначається на засіданні спеціальної комісії залежно від характерних обставин нещасного випадку (аварії).

До складу цієї комісії можуть залучатися компетентні в області спеціальних знань фахівці та спеціалісти відповідних напрямків науково-дослідних, проектно-конструкторських, експертних та інших організацій, органів виконавчої влади, а також незалежні  експерти.

У разі прийняття такого рішення, наказом керівника Держгірпромнагляду або його територіального органу, який призначив спеціальну комісію, утворюється експертна комісія за погодженням з відповідними органами, організаціями, установами тощо. Обов’язки та завдання цієї комісії визначаються спеціальною комісією.

Разом з цим, звертаємо увагу, що Порядком також передбачено проведення розслідувань аварій на виробництві. З метою реалізації цих норм та на виконання вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112, наказом Міністерства палива та енергетики України від 12.10.2004 № 638 затверджено Положення про порядок розслідування підземних пожеж на вугільних шахтах, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.12.2004 за № 1534/10133 (далі — Положення), і яке на цей час є чинним.

Цим Положенням визначено порядок утворення експертної комісії, права і обов’язки її членів. 

Як свідчить практика, найчастіше норми Порядку щодо утворення експертної комісії застосовуються під час розслідування причин підземних пожеж, які відносяться до аварії I та II категорій у вугільних шахтах.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108356

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді