Порядок утворення експертної комісії за рішенням комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

Держгірпромнагляд у листі від 14.11.2013 № 11345/0/5.2-9.1-9/6/13 роз’яснив вимоги пункту 43 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, стосовно порядку утворення експертної комісії, прав, обов’язків і повноважень її членів.

У пункті 43 Порядку зазначено, що у разі необхідності проведення лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків або експертизи для встановлення причин нещасного випадку і розроблення плану заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам, за рішенням спеціальної комісії утворюється експертна комісія. 

Варто зазначити, що окремого нормативного акта, який врегульовує це питання, на сьогодні немає, але на цей час Держгірпромнаглядом розробляється нова редакція Порядку, в якому вже впорядковано цю процедуру.

Як правило, необхідність утворення експертної комісії, склад її фахівців та спеціалістів визначається на засіданні спеціальної комісії залежно від характерних обставин нещасного випадку (аварії).

До складу цієї комісії можуть залучатися компетентні в області спеціальних знань фахівці та спеціалісти відповідних напрямків науково-дослідних, проектно-конструкторських, експертних та інших організацій, органів виконавчої влади, а також незалежні  експерти.

У разі прийняття такого рішення, наказом керівника Держгірпромнагляду або його територіального органу, який призначив спеціальну комісію, утворюється експертна комісія за погодженням з відповідними органами, організаціями, установами тощо. Обов’язки та завдання цієї комісії визначаються спеціальною комісією.

Разом з цим, звертаємо увагу, що Порядком також передбачено проведення розслідувань аварій на виробництві. З метою реалізації цих норм та на виконання вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112, наказом Міністерства палива та енергетики України від 12.10.2004 № 638 затверджено Положення про порядок розслідування підземних пожеж на вугільних шахтах, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.12.2004 за № 1534/10133 (далі — Положення), і яке на цей час є чинним.

Цим Положенням визначено порядок утворення експертної комісії, права і обов’язки її членів. 

Як свідчить практика, найчастіше норми Порядку щодо утворення експертної комісії застосовуються під час розслідування причин підземних пожеж, які відносяться до аварії I та II категорій у вугільних шахтах.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10534

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32677

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді